پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ف پاکزاد

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگهای اریکا ویژه

تعداد بازدید ۱۸۱

سلام وقتتون بخیر من در کل سه گلدان دارم، که کنار هم هستن در پذیرایی به فاصله پنج تا شش متر از پنجره ها گذاشتم نور مستقیم نمیخوره بهشون، کنارشون ظرفهای آب گذاشتم برای رطوبت، هر وقت خاکشان خشک بشه آب جوشیده سرد میدم بهشون، ده روز هستش که خریدمشون، برگهای اریکا داره زرد میشه که عکسش رو ارسال میکنم براتون، امروز که داشتم زیر گلدونی سرخس رو می شستم یک حشره ی کوچک سیاه رنگ از زیرش پرواز کرد، بعضی از گلهای پتوس هم حالت کرم خوردگی داره، نمی دونم مشکل از کدوم گلدون هستش، میشه راهنمایی بفرمایید.

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۱-۱۲ ۱۴:۳۵:۴۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . در هر نوبت ابیاری چقدر از خشکی ِ خا‌ک را تست میکنید ؟ فقط سطح خاک یا عمق خاک را هم از نظر خشکی ، چک میکنید ؟ در زمان آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟

۱۴۰۲-۰۱-۱۳ ۰۹:۰۲:۴۱

ف پاکزاد

سیخ چوبی رو در خاک فرو میکنم، تقریبا تا نیمه ی گلدان, به حدی آب میدم که از زیر گلدان خارج بشه، بعداز نیم ساعت هم زیر گلدانی رو خالی میکنم.

۱۴۰۲-۰۱-۱۶ ۱۷:۳۰:۴۹

ف پاکزاد

سیخ چوبی رو در خاک فرو میکنم، تقریبا تا نیمه ی گلدان, به حدی آب میدم که از زیر گلدان خارج بشه، بعداز نیم ساعت هم زیر گلدانی رو خالی میکنم.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۱-۱۶ ۱۷:۳۲:۵۲

کارشناس شماره ۱

کاغذ را از دور گلدان باز کنید . در زیرگلدانی سنگریزه قرار بدید تا بین ته گلدان و زیرگلدانی فاصله ایجاد شود . به اندازه ای به گیاه اب بدید که فقط چند قطره از ته گلدان خارج شود . یکبار به گیاه هیومیک اسید با نصف غلظت توصیه شده بدهید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۲-۰۱-۲۰ ۰۴:۱۰:۲۶

ف پاکزاد

●داخل سایت سنگریزه برای فروش ندارید؟ (ممنون کاغذ رو باز کردم، ) ●روی برگها جدیدا سوراخهایی دیده میشه که عکس براتون میفرستم، علتش چیه؟ ●و اینکه میخوام گلدان رو عوض کنم، جنس گلدان آیا مهمه؟ و اینکه نیازی هست خاکش رو عوض کنم، مدل خاکش طوری هست که به محض اینکه آب میریزم (در حد یک لیوان) سریع از ته گلدان خارج میشه.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۱-۲۰ ۱۳:۵۰:۲۲

کارشناس شماره ۱

برای استعلام محصولات با همکاران تماس بگیرید . گلدانهای پلاستیکی رنگ تیره و گلدانهای سفالی مناسبترند . اسیب روی برگها میتواند بعلت نواسان دمایی یا مشکلات رطوبترسانی باشد . بله اگر خاک بیش از حد سبک است میتوانید با اضافه کردن کمی پیتماس آنرا اصلاح کنید .

۱۴۰۲-۰۱-۲۲ ۱۲:۰۵:۴۸

ف پاکزاد

خیلی ممنون، لزومی داره ضد قارچ رو برای پیشگیری استفاده کنم؟ یا کود دهی انجام بدم برای گلدان‌ها.

۱۴۰۲-۰۱-۲۲ ۱۵:۴۰:۵۷

ف پاکزاد

آخه امروز که رطوبت خاک اریکا رو چک کردم، این حشرات کرم مانند ریز رو در خاکش دیدم،

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۱-۲۲ ۲۲:۱۰:۵۵

ف پاکزاد

توی خاک پتوس هم حشراتی شبیه مگس هستش، خیلی کوچیک هستن و پرواز هم میکنن.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۱-۲۳ ۰۲:۱۲:۱۱

کارشناس شماره ۱

وجود حشرات میتواند بعلت رطوبت زیاد و یا گرما و تهویه ی نامناسب محیط و سایر عوامل باشد . میتوانید یکبار با سموم حشره کش سمپاشی را انجام دهید اما در کنارش باید رطوبت را کنترل و شرایط محیطی را بهبود بخشید ‌ . با بهبود موارد بیان شده نیازی به استفاده از قارچ کش نیست

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) سم مالاتیون (Malathion) سم حشره کش
۱۴۰۲-۰۱-۲۶ ۱۱:۰۰:۰۱

ف پاکزاد

ممنون از راهنماییتون، هرسه رو استفاده کنم؟ و اینکه با چه فاصله ای از هم، هیومیک اسید رو هم قبلا توصیه کرده بودین، میتونم همزمان با این حشره کش ها استفاده کنم.

۱۴۰۲-۰۱-۲۶ ۱۲:۱۷:۵۳

کارشناس شماره ۱

بهتره بین کودها و سم ها حداقل دو هفته فاصله بدید .

۱۴۰۲-۰۲-۰۲ ۰۰:۰۶:۲۲

ف پاکزاد

سلام وقتتون بخیر، یکی از ساقه های اصلی اریکا در حال خشک شدنه ، ساقه ی اصلی از پایین تغییر رنگ داده و داره یواش یواش برگهایی کع بهش وصله خشک میشه ، میشه علتش رو بفرمایید، جزیره براش درست کردم، و با سیخ چوبی چک میکنم هر وقت دو سومش خشک بود آب میدم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۴-۱۵ ۱۲:۳۶:۱۰

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر بعلت تهویه ی نامناسب گیاه در حال پوسیدگی هستش . اگر تراس کاملا سایه دارید گیاه را به تراس منتقل کنید . اگر ریشه آسیب شدید ندیده باشد گیاه به مرور حالش بهتر و سبز خواهد شد اما اگر ریشه هم دچار پوسیدگی و یا آسیب شدید شده باشد . گیاه از بین خواهد رفت . بهتره گیاه را از گلدان خارج و ریشه و وضعیت زهکش گلدان را چک کنید .

۱۴۰۲-۰۴-۱۵ ۱۴:۱۶:۱۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@