پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

داود

تعداد سوال: ۱

یوکا ویژه

تعداد بازدید ۱۰۹

سلام وقتتون بخیر تنه یوکا از بالا چروک شده و داره به سمت پایین میاد چیکار کنم برگاشم یکم رو به زردی رفته و لوله‌ای شده چیکار کنم خراب نشه

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۱-۱۹ ۲۰:۴۹:۳۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر .محیط از نظر تهویه و نور چه وضعیتی دارد ، ابیاری و رطوبترسانی به چه صورت انجام میشود؟

۱۴۰۲-۰۱-۲۰ ۰۳:۵۴:۰۶

داود

نورش مستقیم نیست توی دوماه هر ماه یه هفته تهویه مناسبی نداشته ابیاری هم هرهفته بوده

۱۴۰۲-۰۱-۲۰ ۰۴:۰۵:۴۴

داود

برگاشم ابپاشی نمیکردم هرزگاهی یادم میومده تنشو اسپری میکردم

۱۴۰۲-۰۱-۲۰ ۰۴:۰۶:۵۲

کارشناس شماره ۱

یوکا گیاهی مناسب فضای ازاد است و به محیطی با نور فراوان و تهویه ی بسیار عالی نیاز دارد . ابیاری باید منظم و همزمان با خشکی خاک انجام شود. قسمت اسیب دیده ی بالا را قطع کنید و گلدان را در تراس قرار دهید و آبیاری را منظم انجام دهید .

۱۴۰۲-۰۱-۲۰ ۰۴:۴۰:۲۷

داود

تا چه قسمتی قطع کنم؟

۱۴۰۲-۰۱-۲۰ ۰۴:۴۶:۵۸

داود

قطع کردم ولی تنه سفید بود دو دل شدم بنظرتون کار درستی کردم دوتا از قلمه‌هاش ک تقریبا سالمتر بود رو اطراف گلدونش قلمه زدم بنظرتون میگیره؟

۱۴۰۲-۰۱-۲۰ ۰۶:۵۷:۲۰

داود

و اینکه چه مراقبتایی الان باید انجام بدم تا برگ بیرون بده تنشو اسپری کنم کافیه؟

۱۴۰۲-۰۱-۲۰ ۰۶:۵۹:۰۵

داود

میشه لطف کنین جواب بدین؟

۱۴۰۲-۰۱-۲۰ ۱۹:۵۹:۰۸

داود

الان ک قطع کردم باید تنه رو ابپاشی کنم یا نیازی نیست؟

۱۴۰۲-۰۱-۲۱ ۱۶:۴۴:۰۵

کارشناس شماره ۱

اگر سفید و چوب پنبه ای باشه ‌ در حال خراب شدن است میتو انید از قسمتهای سالم قلمه بگیرید . گیاه را در فضای آزاد قرار دهید . جوانه ها را در گلدانی جداگانه و خاکی ماسه دار بکارید تا زودتر ریشه دار شود . جوانه ها را هم در تراس و در محیطی سایه قرار بدید و هرزمان خا‌ک گلدان خشک بود آبیاری را انجام دهید . گلدان قلمه ها و جوانه کوچک و متناسب با سایز قلمه و جوانه باشد .

۱۴۰۲-۰۱-۲۲ ۱۳:۰۷:۱۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@