پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ندا گیلانی

تعداد سوال: ۱

ریزش گلهای هویا ویژه

تعداد بازدید ۹۴

سلام، وقتتون بخیر من ۳ تا گیاه هویا دارم. ۲ تا خیلی سرحالن ولی اصلا بهم گل نمیدن، نزدیک پنجره جنوبی هستن، خشکی هم‌بهشون دادم یه هویا ماتیلدا هم هفته گذشته خریدم ۲ تا گل و یه بوته غنچه داشت، گلها فرداش سیاه شد و ریخت و بعد ۴ روز غنچه ها هم ریختن. چرا و چه کار کنم هویاهتم گل بدن؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۱-۱۹ ۲۱:۰۷:۳۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر چه مدت هست این گلدون هارو دارید؟ زهکش زیرش بازه؟ و کودگلدهی استفاده کردید؟

۱۴۰۲-۰۱-۲۰ ۰۲:۳۳:۰۶

ندا گیلانی

سلام، این هویا ماتیلدا را هفته پیش اینترنتی خریدم و هم گل داشت و هم غنچه ولی بعد چند روز همه به یکباره ریخت، زهکش هم خوبه، کود خاصی نمیدم، نمیدونم چی بدم؟

۱۴۰۲-۰۱-۲۰ ۰۳:۲۰:۴۶

ندا گیلانی

سلام، این هویا ماتیلدا را هفته پیش اینترنتی خریدم و هم گل داشت و هم غنچه ولی بعد چند روز همه به یکباره ریخت، زهکش هم خوبه، کود خاصی نمیدم، نمیدونم چی بدم؟ ۲ تا هویای دیگر هم دارم که تقریبا ۱ سالی هست دارمشون، عکس یکیشون رو میزارم. مشکلم اینه که این قدیمیا گل نمیدن، هویا ماتیلدا که تو عکس اول فرستادم یه هفتس گرفتم یکهو گلاش ریخت.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۱-۲۰ ۰۳:۲۵:۴۱

کارشناس شماره ۲

ببینید گیاه بدلیل جابجایی کمی دچار تنش میشه برای رفع تنش میتونید از اسپری امینو اسید استفاده کنید ولی برای گیاهان قبلی که گل نمیدن چند موردو رعایت کنید بین دو ابیاری حتما یک سوم خاک خشک بشه جای پرنور بدون نور مستقیم قراربدید کودگلدهی و ریشه زا ماهی یکبار به فاصله ۱۵ روز استفاده کنید و سالی یکبار خاک تعویض بشه در صورتی که ریشه ها از زیر گلدون بیرون زدن گلدون هم تعویض بشع

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود ارگانیک جلبک دریایی کود شیمیایی آمینه اسید
۱۴۰۲-۰۱-۲۱ ۰۴:۱۳:۵۲

ندا گیلانی

ممنون از راهنماییهای خوبتون لطف کردید

۱۴۰۲-۰۱-۲۱ ۰۴:۲۳:۳۶

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم موفق باشید

۱۴۰۲-۰۱-۲۲ ۰۰:۴۶:۲۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@