پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

آراد ت

تعداد سوال: ۳

بنجامین ابلق ویژه

تعداد بازدید ۱۳۰

سلام وقت بخیر من درباره گیاه بنجامین ابلقم مشاوره میخواستم لطفا. اواسط تابستان شپشک آردآلود گرفت از جاییکه بود جابجا کردم خونه خودمون و با آب و محلول مایع ظرفشویی کاملا شستمش حالش خوب بود بعد اوایل'زمستان بخاطر تعمیرات داخل یکی از اتاقها به مدت ۳هفته گذاشتمش که نور خیلی خوب داشت ولی کاملا شلوغ و بدون تهویه بود ریزش شدید برگ گرفت که آوردم پشت پنجره جنوبی با آبیاری منظم و از اول سال هم جزیره زیر گلدان و کود دادم امروز برای اولین مرتبه غبارپاشی کردم.آفت نداره فقط برگ نداده برگهای کوچکش رشد ندارن و برگهای بالایی سوختن ریزش برگ کمی داره برای برگهای سبز اما از اول پرپشت نشد میدونم که چند شوک متوالی داشته اما الان حدود ۳هفته هست که جاش ثابته.زهکش گلدان خوب است و پشت پنجره جنوبی قرار گرفته.ممنون از کمکتون

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۱-۲۰ ۲۱:۱۳:۴۱

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر چون گیاهتون درگیر افت بوده گیاه ضعیف شده و برای برگدهی مجدد نیاز به تقویت داره براتون تقویتی های مورد نیازشو مینویسم جاشو تغییر ندید ابیاریشو با خشکی نصف ارتفاع خاک انجام بدید و برای تامین رطوبتش یا جزیره بزارید یا بخور سرد غبار پاشی انجام نشه ماهی یکبار اسپری امینو اسید دو ماه یکبار هم اسپری جلبک دریایی سه ماه یکبارهیومیک اسید به شکل اب ابیاری و ماهی یکبار کود ریشه زا به شکل اب ابیاری ماهی یکبار کود برگدهی به شکل اب ابیاری براش لازمه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود ارگانیک جلبک دریایی کود شیمیایی آمینه اسید
۱۴۰۲-۰۱-۲۱ ۰۴:۰۸:۰۰

آراد ت

ممنون از پاسخگوییتون. پس حالت سوختگی نوک برگها هم مربوط به ضعیف بودن گیاه میشه؟ و کودهایی که گفتید برای پرپشت شدنش کافیه؟ هرس نیاز نداره؟منظورم شاخه های خشکش هست...

۱۴۰۲-۰۱-۲۱ ۱۳:۲۷:۰۲

آراد ت

اسپری ها کامل به کل گیاه اسپری بشه؟ و کود ۱۲_۱۲_۳۶ برگدهی هستش یا ریشه زایی؟ زیاد سوال پرسیدم عذرخواهی میکنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۱-۲۱ ۱۳:۳۱:۵۲

آراد ت

و ایندوتا کودی که علامت زدم برای من باز نمیشه یکیشو موجود نیست میزنه بدون عکس یکیشو هم دوباره ۱۲_۱۲_۳۶ باز میکنه بفرمایید چی هستن ممنون میشم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۱-۲۱ ۱۳:۳۶:۴۵

کارشناس شماره ۲

بله کود پتاسیم بالا ۱۲۱۲۳۶ کود فسفر بالا ۱۰۵۲۱۰

۱۴۰۲-۰۱-۲۲ ۰۰:۴۵:۵۳

آراد ت

سلام مجدد مرسی فقط کامنت آخرمو پاسخ دادید دوتا کامنت قبلش بی جواب موندن...

۱۴۰۲-۰۱-۲۲ ۰۶:۲۸:۳۴

کارشناس شماره ۲

بله کامنت های قبلی تون رو دیدم الان شاخه های بلند و علفی و میتونید هرس کنید برای هرس لازمه قیچی و ضدعفونی کنید و بعد از هرس قسمت بریده شده رو قارچکش بزنید ابیار ی با خشکی نصف ارتفاع خاک انجام بشه و رطوبت اطراف گیاه و بالا ببرید و کوددهی منم انجام بشه تا ریشه و شیره گیاه تقویت بشه اگر سوالی مونده بفرمایید پاسخ بدم

۱۴۰۲-۰۱-۲۲ ۲۳:۲۸:۲۴

آراد ت

ممنون از راهنمایی کاملتون...

۱۴۰۲-۰۱-۲۲ ۲۳:۳۲:۲۱

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۲-۰۱-۲۵ ۰۱:۳۲:۱۰

آراد ت

سلام وقت بخیر من تقریبا دوماه قبل درباره بنجامین ابلق سوال پرسیدم ازتون روی همین صفحه. تمام کودهایی که گفتید گرفتم و مطابق دستور انجام میدم برگریزی نداره برگهاش هم زرد نشدن دیگه اما رشد نمیکنه و برگ جدید تازه یکهفتست چنتا کوچولو روی دوتا از شاخه های فرعیش درآمده خیلیییییی کم برگ هست چکار کنم؟ پشت پنجره جنوبیه جاشو عوض نکردم و طبق دستورات قبلی آبیاری و کوددهی میکنم. ظرف آب هم کنارش گذاشتم واسه رطوبت. چکار کنم پرپشت بشه؟ ممنون از لطفتون

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۴-۲۰ ۱۹:۰۷:۴۴

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر خداروشکر که برگریزی متوقف شده همین روند و ادامه بدید حداقل سه ماه کوددهی لازمه تا گیاه شروع به برگدهی دوباره بکنه فقط حتما نور خوب غیر مستقیم هم به گیاهتون برسه نور در برگدهی مجدد خیلی موثر هست

۱۴۰۲-۰۴-۲۲ ۱۵:۰۱:۰۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@