پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فرانک اعرابی

تعداد سوال: ۲

بی حال شدن گل ارکیده ویژه

تعداد بازدید ۸۱

سلام خسته نباشید گل ارکیده من برگ پایینش زرد شده، اول حس کردم طبیعیه اما فکر میکنم بقیه برگ ها دارن بی جون میشن، وقتی ریشه رو چک کردم نمی‌دونم دارن خشک میشن یا مدلش همونه ضمن اینکه یچیز سبز رنگ هم به ریشه چسبیده بود که نمی‌دونم چیه، چجوری گلمو نجاتش بدم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۱-۲۲ ۲۱:۰۳:۰۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر بافت خاک چی هست؟ و گیاه رو از خاک خارج کنید قسمت های پوک و کات کنید بقیه قسمت عکسشو ارساب کنید با توجه به خشکی ریشه لازمه گیاه رو مدتی در آب قرار بدید تا دوباره ریشه احیا بشه ابیاری ارکیده کمی متفاوت هست زمانی که ریشه ها از حالت سبز به رنگ نقره ای درمیاد زمان ابیاری گیاه هست

۱۴۰۲-۰۱-۲۳ ۱۳:۳۶:۰۵

فرانک اعرابی

ریشه های خشک رو جدا کردم چند تا هم حالت گندیده داشت جدا کردم، جالبش اینه یه سمت ریشه ها خشک بود و سمت مخالف الان کلی ریشه داره، ریشه هایی که مونده سالمن، دیروز یکم بهش آب دادم لازمه امروز دوباره آبیاری شه؟ اینجوری هم آب میدم که گلدونش رو داخل آب قرار میدم،

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۱-۲۳ ۱۴:۴۴:۴۹

فرانک اعرابی

الان که داشتم خاکش رو میریختم تو گلدونش یه خر خاکی تو خاکش بود، آفت کش بهش بدم؟ خاکش هم خاک سبکه، پر چوب خرده هست

۱۴۰۲-۰۱-۲۳ ۱۴:۵۵:۳۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

ریشه هارو تا یک هفته میتونید داخل آب قرار بدید یا قسمت پوسیده کامل جدا بشه و در خاک جدید ترکیب بارک و‌کوکوچیپس قرار بدید داخل گلدان شفاف که رییشه ها از اطراف مشخص باشه و ابیاری و زمانیکه ریشه از حالت سبز به رنگ نقره ای دراومد انجام بدید

۱۴۰۲-۰۱-۲۵ ۰۱:۵۷:۴۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@