پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ياسمن صحراييان

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ هاى پايينى فيكوس ليراتا ویژه

تعداد بازدید ۱۱۴

سلام من گياه فيكوس ليراتا رو حدودا ٣هفته قبل خريدم خاك گلدونش رو خودم عوض كردم خاكش هم مخلوط خاكى بود كه فروشنده اماده داشتن خاك اوليه بسيار سفت بود و ريشه هاى گياه بسيار فشرده شده بود زمان كاشت من خاك فشرده اطراف ريشه هارو كمى باز كردم و ريشه هارو كمى آزاد كردم و گياه رو در خاك جديد كاشتم گلدانم زه كشى خوبى داره هفته اى يك بار حدود يك ليتر ابيارى ميكنم اما اب زيادى خارج نميشه فكر ميكنم به دليل بزرگ بودن گلدان هست الان خاك رويى كامل خشك شده و زمان آبيارى هست، رطوبت رسانى هم با اسپرى اب انجام ميدم جاى گلدون هم نزديك پنجره جنوبى هست الان دو سه روز هست كه برگ هاى پايينى شروع به زرد و قهوه اى شدن كردن و ميريزند ميخواستم بپرسم به نظر شما مشكل گياه من چى ميتونه باشه ايا لازم هست به دليل جابجايى باشه و نياز باشه كود ضد استرس به گياه بدم يا مشكل از جاى گياه و ابيارى زياد هست ممنون ميشم راهنمايى بفرماييد عكس گياه رو هم ميذارم

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۱-۲۳ ۱۱:۳۷:۴۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر زهکش گلدون بازه؟ سوراخ های زیر گلدونو از زیر چک کنید هربار چه مقدار آب میریزید؟

۱۴۰۲-۰۱-۲۳ ۱۳:۲۹:۳۴

ياسمن صحراييان

گلدان زهکشی خوبی داره یه سوراخ بزرگ تهش هست دفعه اولی که خاک رو عوض کردم چندبار حسابی ابیاری کردم که اب از ته گلدان خارج بشه و شد  بعد از اون دو بار تا حالا اب دادم هر دفعه حدود يه ليتر اما ابى خارج نشد الانم خاك گياه خشك شده تقريبا

۱۴۰۲-۰۱-۲۳ ۱۳:۳۵:۱۶

ياسمن صحراييان

سلام مجدد ممنون ميشم اگر منو راهنمايى كنيد من از ديروز پاسخى نگرفتم متاسفانه با تشكر چون برگ هاى ديگه گياهم داره زرد ميشه و نگرانم تهويه گياه رو تغيير دادم و پنجره رو باز كردم ابيارى رو هم انجام دادم امروز خاك خشك شده بود و كمى از انتها اب خارج شد ايا اين لكه ها قاچ هست؟ از ابتدا اين لكه وجود داشت روى گياه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۱-۲۴ ۱۰:۳۶:۴۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

با توجه به اینکه بعد از ابیاری سوم دیگه ابی تخلیه نشده امکان بسته شدن زهکش ها توسط گل و خاک وجود داره و با توجه به علایم لکه احتمال اسیب به ریشه وجود داره برای بررسی ۴۸ ساعت بعد از ابیاری گیاه رو به آرامی از خاک خارج کنید و سلامت ریشه رو بررسی کنید زهکش رو هم چک کنید اگر پوسیدگی در ریشه وجود داشت لاززمه قسمت پوسیده جدا بشه باقیمانده ریشه با استفاده از قارچکش ضدعفونی بشه و‌در خاک جدبد کاشته بشه و بعد از ۱۵ روز از درمان تقویت گیاه و شروع کنید لینک قارچکش و تقویتی هارو براتون میزارم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature کود تقویت ریشه قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۲-۰۱-۲۵ ۰۱:۵۲:۲۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@