پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۲

گل اسفناج مالابر ویژه

تعداد بازدید ۸۰

سلام ببخشید من یه گل اسفناج مالابر گرفتم برای توی منزل، اولش رشدش خیلی خوب بود ولی کم کم برگاش از پایین زرد میشد و رشدش متوقف شد. میوه هم داده ، اما نوک دوتا از شاخه های خشک شد که من چیدمش، بعد خاکش و هم عوض کردم که خاک خودش خیلی سفت بود و من از کود برگ استفاده کردم. آبیاری هم هر وقت خشک باشه آب میدم ، محیط هم گرم زیاد نیست، نوردهی هم کنار پنجره هست و خوب بهش نور میتابه. حالا چیکارش کنم که برگاش زرد نشه و دوباره رشد کنه؟

۱۴۰۲-۰۱-۲۳ ۱۲:۵۴:۱۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا عکس گیاهتون رو ارسال بفرمایید

۱۴۰۲-۰۱-۲۳ ۱۳:۲۶:۲۴

کاربر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۱-۲۳ ۱۳:۳۰:۲۸

کاربر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۱-۲۳ ۱۳:۳۱:۲۲

کاربر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۱-۲۳ ۱۳:۳۶:۱۰

کارشناس شماره ۲

زمانی که خاک و تعویض کردید ریشه ها گلدون و پر نکرده بود؟ چندساله گلدون تعویض نشده؟

۱۴۰۲-۰۱-۲۵ ۰۱:۴۵:۳۹

کاربر

با سلام من چند ماهه اینو گرفتم و کنارش یه گل یوکا بود که پوسید برا همین گفتم خاکشو عوض کنم تا اینم مشکلی پیدا نکنه. وقتی خاکشو عوض میکردم شاید اندازه یک چهارم گلدون ریشه داشت و با خاک برگ عوضش کردم.

۱۴۰۲-۰۱-۲۵ ۰۲:۰۳:۵۵

کارشناس شماره ۲

خاک برگ تنها مواد غذایی نداره و باعث رشد علفی هم میشه بهش کنی ورمیکپوست اضافه کنید و کوددهی منظم هم نیاز داره براتون لینک کودهارو میزارم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature کود ارگانیک جلبک دریایی
۱۴۰۲-۰۱-۲۶ ۰۲:۲۰:۰۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@