پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

گلارا مروی

تعداد سوال: ۲

فیکوس لیرانا ویژه

تعداد بازدید ۲۰۰

سلام من ۶ ماهه پیش فیکوس ۱/۵ متری حدودا خریدم هیچ رشدی نداشت و ماهی یک برگ هم خشک‌میشد و میفاتاد تا سه هفته ی پیش خاک گلدان و عوض کردم و همه ی برگا از پایین ریخت و فقط سه برگ بالایی سالم موندن اولش بی حال بودن شروع کردم به آبیاری که مجدد سرحال شد اون ۳ برگ ولی الان ساقه ی گیاهم خالی هستش و فقط ۳ برگ بالایی سالمن

۱۴۰۲-۰۱-۲۷ ۰۴:۵۲:۳۸

گلارا مروی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۱-۲۷ ۰۴:۵۵:۰۸

گلارا مروی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۱-۲۷ ۰۴:۵۵:۵۴

گلارا مروی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۱-۲۷ ۰۴:۵۶:۵۱

گلارا مروی

اون دونه ها سفید به خاطر اسپری کردن قارچ کشه

۱۴۰۲-۰۱-۲۷ ۰۵:۰۱:۳۰

گلارا مروی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۱-۲۷ ۰۵:۰۲:۱۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر محل نگهداری گیاه چقدر با نور و تهویه فاصله داره؟ چند روز یکبار بهش آب دادید؟ کوددهی شده؟

۱۴۰۲-۰۱-۲۷ ۱۴:۰۵:۱۲

گلارا مروی

هفته ای یکبار آبیاری کود ندادم اصلا تا حالا فقط دیروز آهن دادم با پنجره یک و نیم فاصله داره پنجره ی جنوبی و خاک گلدانی که عوض کردم دقت نکردم چی‌بود از بیرون خاک گلدان گرفتم الان میترسم دوباره عوض کنم خاکش و و البته تاحالاهیچ‌برگی هم نداده

۱۴۰۲-۰۱-۲۷ ۱۴:۱۱:۰۶

کارشناس شماره ۲

بله فعلا اگر لکه خاصی ایجاد نشده خاک و تعویض نکنید میتونید اندازه یک مشت ورمی کمپوست به سطح خاک اضافه کنید و برای کوددهی سه ماه یکبار اسید هیومیک ماهی یکبار کود ریشه زا ماهی یکبار کود برگدهی ماهی یکبار اسپری جلبک دریایی براتون لینک کودها رو هم میزارم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature کود ارگانیک جلبک دریایی
۱۴۰۲-۰۱-۲۷ ۱۴:۱۸:۰۷

گلارا مروی

خیلی ممنونم از راهنماییتون گلدان فیکوس نباید فلزی باشه چون توی کامنتها خوندم اگر بعد از مدتی خواستم عوض کنم گلدانش و چی باشه بهتره؟

۱۴۰۲-۰۱-۲۷ ۱۴:۲۰:۲۵

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم ببینید اگر فلزی هست نباید مستقیم در گلدان کاشته بشه باید گلدون تو گلدون و انجام بدید و با گلدون پلاستیکی داخل گلدون فلزی قرار بدید به عنوان کاور بشه

۱۴۰۲-۰۱-۲۷ ۱۴:۲۲:۱۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@