پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سروناز سلیمانی

تعداد سوال: ۱

سلام ، فیکوس لیراتای من نوک برگاش خشک و قهوه ای میشن و روی وسط برگ هاش هم تکه های قهوه ای و خشک بوجود اومده یک بار هم مانیکور ب به صورت آبیاری بهش دادم اما بهتر نشد و خشکی سر برگاش و ووسط برگاش داره زیاد تر میشه در فاصله پنج متری از پنجره جنوبی نورگیر با تهویه هم قرار داره ویژه

تعداد بازدید ۱۵۶

اوایل فاصله اش با پنجره نور گیر در متر بود الان فاصله رو کم کردم به تازگی خیلی سر برگاش و وسط برگاش خشک میشن

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۱-۳۰ ۱۰:۱۰:۴۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر چند روز یکبار بهش اب میدید؟ و زهکش گلدون بازه؟ قارچکش به شکل ابیاری هم استفاده شده؟

۱۴۰۲-۰۱-۳۰ ۱۳:۳۵:۱۴

سروناز سلیمانی

یله فقط یکبار حدود یک ماه پیش قارچ کش به صورت ابیاری استفاده کردم ابیاریش به صورت دو یه بار در هفته غبار پاشی و هر زمان خشک باشه حدود هشت روز یک در میون هم آب میدم بهش سر چند تا از برگاش هم خیلی خشکه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۱-۳۰ ۱۳:۳۹:۲۷

کارشناس شماره ۲

غبار پاشی و متوقف کنید وقتی گیاه درگیر بیماری قارچی هست اصلا نباید غبار پاشی کنید برای تامین رطوبتش از دستگاه بخور سرد یا جزیره استفاده کنید و اگر لکه ها در حال بزرگ شدن هستند لازمه ریشه بررسی بشه احتمال پوسیدگی ریشه وجود داره و برا ی ضدعفونی ریشه و کنترل قارچ باید از قارچکش قوی تر مثل کاربندازیم استفاده کنید

۱۴۰۲-۰۱-۳۰ ۱۳:۴۲:۴۴

سروناز سلیمانی

چجوری باید ریشه رو چک کنم ؟ باید از خاک درش بیارم ؟

۱۴۰۲-۰۱-۳۰ ۱۳:۵۵:۱۱

سروناز سلیمانی

و اینکه قارچ کار بندازیم رو هم میتونم بهش اسپری کنم ؟؟؟

۱۴۰۲-۰۱-۳۰ ۱۳:۵۶:۱۰

کارشناس شماره ۲

بله 48 ساعت قبل ابیاری کنید بعد از 48 ساعت از پشت گلدون اروم ضربه بزنید گیاه قالبی خارج میشه بدون اینکه ریشه اسیب ببینه بعد چک کنید اگر پوسیدگی و نرمی بود یا بوی کپک از خاک میومد نشونه پوسیدگی ریشه هست لازمه قسمت الوده جدا بشه بعد باقی مونده ریشه رو حدود 10 دقیقه در محلول قارچکش قرار بدید و در خاک جدید بکارید دقت کنید لایه زیر گلدون حتما سنگ بریزید و زهکش باز باشه و بعد از کاشت مجدد ابیاری اول با قارچکش به کاربندازیم قابلیت اسپری پاشی به برگ هم داره فقط رقیقتر کنید و اسپری کنید

۱۴۰۲-۰۱-۳۰ ۱۴:۰۴:۴۶

سروناز سلیمانی

میشه بدون اینکه درش بیارم هم قارچ کش بزنم؟?

۱۴۰۲-۰۱-۳۰ ۱۴:۱۳:۲۴

کارشناس شماره ۲

بله فقط اگرپوسیدگی ریشه وجود داشته باشه و جدا نشه با قارچکش تنها درمان نمیشه خاک باید تعویض بشه قسمت الوده جدا بشه

۱۴۰۲-۰۱-۳۱ ۰۰:۰۱:۳۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@