پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سمانه شیخ لی

تعداد سوال: ۱

باز نشدن برگ‌های ساقه های جدید ویژه

تعداد بازدید ۲۲۲

سلام وقت بخیر من نزدیک یک سال و نیمه این گل رو دارم. و اولش دو تا پاجوش داشت که کامل باز شد، پارسال ۴ تا پاجوش زد که سه تاش تا نصفه باز شد، به یک گل فروشی نشون دادم که بهم کودهای ۱۲-۱۲-۳۶ و سیتوکینین و روت (یکی در میون با آبیاری یه بار ۱۲-۱۲-۳۶ و یه بار سیتوکینین و روت) و هیومیک اسید (هر سه ماه) رو دادن. با این روش دو تا از شاخه ها باز شدن ولی ته به شکل و فرم طبیعی، و یکیش باز هم باز نشد (براتون عکس میفرستم) و الان سه تا پاجوش دیگه زده، و من نگرانم باز نصفه باز بشه. و از طرفی حس میکنم سطح خاکم یه سفیدکهایی زده. هر دفعه برای آبیاری با سیخ چوبی چک میکنم که خاک در سطح عمیق خشک شده باشه و آب بعد ریختن از زیر کلدون خارج میشه و بعد ۱۲ تا ۲۴ بعدش آب خارج شده رو دور میریزم، نورش هم پنجره شمالی و با فاصله ۵۰ ساخت هست. خودم حس میکنم مشکل از خاکه، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

۱۴۰۲-۰۲-۰۳ ۱۱:۳۶:۵۸

سمانه شیخ لی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۲-۰۳ ۱۱:۴۱:۳۲

سمانه شیخ لی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۲-۰۳ ۱۱:۴۷:۱۹

سمانه شیخ لی

سلام نظرتون رو میفرمایید؟

۱۴۰۲-۰۲-۰۴ ۰۸:۵۲:۲۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر فاصله کودهاتون چقدر بوده ؟ خصوصا اسید هیومیک و ابیاری با آب شیر هست؟

۱۴۰۲-۰۲-۰۴ ۲۳:۳۹:۲۵

سمانه شیخ لی

هیومیک اسید هر سه ماه (یا بیشتر) و بله با آب شیر آبیاری میکنم

۱۴۰۲-۰۲-۰۵ ۰۷:۲۸:۲۸

سمانه شیخ لی

خاک گلدون رو باید عوض کنم؟ یا خیر؟

۱۴۰۲-۰۲-۰۶ ۱۳:۴۶:۵۰

کارشناس شماره ۲

بله بهتره سه چهار سانت سطح خاک و با خاک جدید جایگزین کنید و برای ابیاری از اب بیات استفاده کنید ( ابی که ۲۴ ساعت در ظرف باز راکد مونده و کلر پریده و املاح ته نشین شده)

۱۴۰۲-۰۲-۰۶ ۲۲:۵۲:۳۶

سمانه شیخ لی

میشه بفرمایید باید چه خاکی بگیرم؟ و همین خاک رو برای سانسوریا هم میتونم استفاده کنم؟

۱۴۰۲-۰۲-۱۷ ۱۷:۳۱:۳۸

کارشناس شماره ۲

بله براتون بهترین ترکیب خاک و مینویسم کوکوپیت، پرلیت، پیت ماس و کمی گرمی کمپوست کوکوپیت ۱ واحد، پرلیت ۱ واحد، پیت ماس ۱ واحد و ورمی ۱/۴ واحد

۱۴۰۲-۰۲-۱۹ ۰۰:۲۲:۳۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@