پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه حسینی

تعداد سوال: ۲

سلام .من تقریبا ۳ هفتس یه فیکوس شرابی خریدم.امروز مشاهده کردم برگ های پایینی دچار لکه قهوه ای از کنار لبه برگ ها شده.قبلا هم یه فیکوس داشتم ک دقیقا این مشکل براش پیش اومد.نمیدونم مشکل از چیه از دیروز اینطور شده نمیدونم اب کم یا اب زیاده دلیلشه .خاکش تازه تعویض شده .لطفا راهنمایی کنید.ممنون. ویژه

تعداد بازدید ۲۰۵

سلام.در مورد فیکوس شرابی لطف کنید راهنمایی کنید.

۱۴۰۲-۰۲-۰۸ ۰۰:۰۴:۳۹

فاطمه حسینی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۲-۰۸ ۰۰:۱۱:۰۴

فاطمه حسینی

من منتظر پاسخگویی کارشناستون هستم.

۱۴۰۲-۰۲-۰۸ ۰۵:۰۸:۱۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر فیکوس ها به محیطی با نور زیاد و تهویه عالی نیاز دارند . اگر محیط نگهداری کمنور باشد یا تهویه ی عالی نداشته باشد ، برای نگهداری فیکوس مناسب نیست . همچنین در فصل رشد به رطوبترسانی مداوم هم نیاز دارند . محیط نگهداری اگر نوسان دما داشته باشد گیاه دچار آسیب شده و در برگها این آسیب مشاهده میشود .

۱۴۰۲-۰۲-۰۸ ۱۲:۳۸:۰۷

فاطمه حسینی

سلام.خسته نباشید.الان چند روزه اینطور شده ممکن بخاطر گرمی هوا باشه.من چیکار کنم ک بدتر نشه میشه راهنمایی کنید نورش پشت پنجره با پرده حریره اب دهی هم چون هوا کمه هر دو یه روز غبار پاشی هم میکنم براش از دیروز یه جزیره درست کردم گذاستم داخل اون.انگار برگ هاش بیحال شدن نسبت به روزهای دیگ .ابدهی باید چطور باشد ممنون میشم راهنمایی کنید.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۲-۰۸ ۱۶:۵۳:۲۱

فاطمه حسینی

میشه لطف کنید جواب بدین...

۱۴۰۲-۰۲-۰۹ ۱۲:۵۷:۵۴

فاطمه حسینی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۲-۰۹ ۱۳:۳۱:۰۲

کارشناس شماره ۱

بله اگر در گرمای زیاد قرار گرفته باشد دچار آسیب میشود . فعلا گلدان را به مدت یک ربع در ظرف آب قرار بدید تا تشنگی احتمالی گیاه برطرف شود . بهتره از گیاه طبق کامنت فوق مراقبت کنید .با ما در ارتباط باشید و وضعیت گیاه را اطلاع دهید

۱۴۰۲-۰۲-۱۰ ۱۵:۱۴:۲۸

فاطمه حسینی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۲-۲۱ ۰۹:۴۶:۲۵

فاطمه حسینی

سلام.خسته نباشید.ببخشید من قبلا در مورد ایت فیکوس ازتون سوال کردم و راهنمایی کردید اما نگا کنید تمام برگ هاش دچار این خشکی و قهوه لی شدن رو دارن تقریبا به جز ۳تا برگ بقیه برگ ها همشون اینطور شدن چیکار کنم مشکل از چیه تمامی مواردی ک فرمودید و رعایت کردم ممنون میشم راهنمایی کنید گلم داره نابود میشه و واقعا ناراحتم .????

۱۴۰۲-۰۲-۲۱ ۰۹:۴۸:۵۷

فاطمه حسینی

لطفا کمک کنید

۱۴۰۲-۰۲-۲۱ ۱۸:۰۲:۴۰

فاطمه حسینی

نگا کنید اینم یه نمونه دیگ از فیکوس ک همین بلا سرش اومد

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۲-۲۱ ۱۸:۲۶:۱۸

کارشناس شماره ۱

محیط نگهداریتون برای این گیاه مناسب نیست . گاهی اوقات به دلیل نامناسب بودن شرایط محیطی ، گیاه واکنش نشان داده و اگر در همان شرایط نگهداری شود ممکن است از بین برود . فیکوس ها به محیطی با تهویه ی خیلی خوب نیاز دارند .ممکن است شما با بازکردن پنجره ها تهویه ی محیط را بهبود بخشید اما این برای فیکوس ناکافی باشد . یکبار گیاه را با سم قارچ کش سمپاشی کنید و گلدان را در هوای آزاد و مکانی کاملا سایه قرار بدید . آبیاری را در زمانی که خاک نسبتا خشکه انجام دهید .و به اندازه ای به گیاه آب بدید که چند قطره از ته گلدان خارج شود .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۲-۰۲-۲۲ ۰۸:۳۰:۴۳

فاطمه حسینی

خیلی ممنون.اما مگه فیکوس گیاه اپارتمانی نیس فضای خونه بسته است اما تهویه از طریق در و پنجره صورت میگیره توی هوای باز یعنی تو حیاط.با قارچ کش مانکوزب قارچ کشی دادم.ولی لب برگ سوختی گیاه هیچ فرق نکرده.ممنون از پاسخ گویی شما.

۱۴۰۲-۰۲-۲۲ ۱۳:۰۳:۳۵

کارشناس شماره ۱

این گیاه در آپارتمانهای بزرگ با پنجره های بزرگ و زیاد دوام میآورد . و البته بهتر است در نیمه ی اول سال که فصل رشد است در هوای آزاد نگهداری شوند . فیکوس ها ، یوکا ، بابا ادم جاینت گیاهانی نیستند که در تمام طول سال در محیطی بسته نگهداری شوند و باید حداقل در نیمه ی اول سال در فضای آزاد و مکانی نیمسایه نگهداری شده و بعد با شروع فصل سرد ، به داخل منتقل شوند . بهتر است گیاهان را با توجه به شرایط محیطی که دارید خریداری نمایید . نیازی به قارچ کش نیست . بله اگر حیاط یا تراس دارید به بیرون منتقل کنید فقط مراقب باشید محیط سایه باشد تا گیاه دچار آفتابسوختگی نشود .

۱۴۰۲-۰۲-۲۲ ۱۵:۵۳:۰۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@