پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نغمه گلشن مهر

تعداد سوال: ۱

بونسای میخک ویژه

تعداد بازدید ۱۸۳

سلام گیاه بونسای من از یک ماه پیش برگهاش شروع ب خشک شدن کرد روزی یک بار بهش آفت کش اسپری کردم الان برگها داره زرد میشه و سر ساقه هاش هم خشک میشه البته برگ های مریض و ساقه هایی ک داشت خشک میشد رو جدا کردم ولی اصلا حالش خوب نیست میشه راهنمایی کنيد...

۱۴۰۲-۰۲-۱۰ ۰۹:۴۱:۳۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا عکس گیاهتون رو ارسال بفرمایید

۱۴۰۲-۰۲-۱۰ ۱۴:۴۵:۰۹

نغمه گلشن مهر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۲-۱۰ ۱۴:۵۷:۴۸

کارشناس شماره ۲

وقت بخیر علایمی مثل تار عنکبوت یا دونه سیاه سطحش دیدید؟ و چند نوبت افتکش اسپری کردید فاصلش با منبع نورم بهم میگید

۱۴۰۲-۰۲-۱۱ ۲۰:۴۱:۴۱

نغمه گلشن مهر

تار عنکبوت یا دونه سیاه نیست فقط له شدگی هست و بعد برگها هشک میشه میریزه و سر ساقه ها هن داره خشک میشه فاصله با پنجره تقریبا 2تا 3 متر هست یکی گفت که روزی 3 بار آفت کش اسپری کنم البته من یک بار انجام دادم و الان سرعت له شدنش خیلی زیاد شده یعنی از صبح تا شب هم داره بدتر میشه لطفا سریع تر بهم پاسخ بدید ممنونم

۱۴۰۲-۰۲-۱۱ ۲۰:۵۳:۴۱

کارشناس شماره ۲

اصلا اسپری افتکش تجویز درستی نبوده خود سم شیمیایی باعث تنش در گیاه شده ما افتکش و جهت درمان نهایتا سه بار با فاصله ۹ روز توصیه میکنیم خشکی شاخه ها هم میتونه در اثر همین تنش باشه شاخه های خشک و کامل هرس کنید تا جایی که بافت زنده داخل ساقه ببینید جای قسمت هرس شده قارچکش اسپری کنید تا ضدعفونی بشه

۱۴۰۲-۰۲-۱۳ ۰۲:۲۴:۳۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@