پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فرشته نگهبان

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ بابا آدم ویژه

تعداد بازدید ۱۲۵

سلام برگهای گیاه بابا آدم من همش زرد و شل شده ده روزه خریدم چندروزه غبار پاشی هم میکنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۲-۱۴ ۰۷:۴۶:۱۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . خاک گیاه سبک است؟؟ چقدر با منبع نور فاصله دارد ؟ نحوه ی آبیاری به چه صورت است؟

۱۴۰۲-۰۲-۱۴ ۰۷:۵۰:۰۳

فرشته نگهبان

اره چون تا آبیاری میشه از زیر گلدان خارج میشه.قبلا جاش کم نور بوده دوروزه جابه جا کردم الان سه متر و نیم با پنجره فاصله داره.هفته اول که خریدم در هفته دوبار آبیاری شد ولی وقتی شرو ب زرد شدن کرد کم‌کردم آبیاریشو

۱۴۰۲-۰۲-۱۴ ۰۷:۵۴:۱۷

کارشناس شماره ۱

بابا ادم به خاکی با بافت متوسط نیاز دارد بهتره از ترکیب دو قسمت خاکباغچه و یک قسمت خاکبرگ استفاده کنید . گلدان را به محل پرنور با تهویه ی عالی منتقل کنید گلدان را به پنجره نزدیکتر کنید . آبیاری را زمانی انجام دهید که خاک نسبتا خشک شده باشد و بعد گیاه را سیراب کنید .

۱۴۰۲-۰۲-۱۵ ۲۳:۱۵:۵۰

فرشته نگهبان

روی برگ ها دونه های ریز سفید متوجه شدم .درموردش مطالعه کردم که کنه هستن و باید برطرف بشه.احتمال داره دلیلش همین باشه؟

۱۴۰۲-۰۲-۱۵ ۲۳:۱۷:۴۴

کارشناس شماره ۱

اثر کنه معمولا قهوه ای یا متمایل به نارنجی است . ایا در اطراف گیاه حشره های سفید رنگ مشاهده نکردید ؟

۱۴۰۲-۰۲-۱۶ ۲۲:۲۴:۲۸

فرشته نگهبان

یک دانه سفید مثل نمک بود ولی چون نمیپچدونستم ممکنه حشره باشه اصلا بررسی نکردم. این عکسها هم یک قسمتهایی از گیاه قهوه ای شده و بین ساقه و برگ مثل تار عنکبوت هستش.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۲-۱۶ ۲۲:۴۰:۳۷

کارشناس شماره ۱

برگهای زرد شده را جدا کنید گیاه را با سم کنفیدور سمپاشی کنید سمپاشی را در داخل منزل انجام ندید.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۲-۰۲-۱۸ ۰۷:۴۷:۰۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@