پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سیما طاهری پور

تعداد سوال: ۱

از بین رفتن ریزوم زامیفولیا و له شدن ریشه ویژه

تعداد بازدید ۳۲۸

ریزوم گیاه هم از بین رفته و ریشه ش له شد ساقه هاش چروک قارچ کش زدم تو پرلیت کاشتم الان چکار کنم چروکی ساقه از بین بره و گیاه ریزوم بزنه؟

۱۴۰۲-۰۲-۱۴ ۱۷:۱۸:۵۱

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا عکس گیاهتون رو ارسال میفرمایید

۱۴۰۲-۰۲-۱۵ ۱۴:۱۹:۵۳

سیما طاهری پور

نوک برگ ها هم داره زرد میشه ریشه هم اصلا نداشت سه تا گلدون دیگه زاموفیلیا دارم در مورد اونا هم سوال دارم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۲-۱۵ ۱۵:۱۲:۲۳

کارشناس شماره ۲

قسمت انتهای ساقه رو چک کنید لهیدگی نرمی و قهوه ای مانند نیست؟

۱۴۰۲-۰۲-۱۶ ۰۱:۴۵:۳۰

سیما طاهری پور

خودم که دست زدم نه طرز مشاوره دادن تون درست نیست وقتی آب بهش میدم چون پرلیت تمام آب در میاد

۱۴۰۲-۰۲-۱۶ ۰۷:۵۵:۳۵

کارشناس شماره ۲

ببخشید از چه نر درست نیست؟ قبل از اینکه سم یا کود یا روش درمان ارایه بشه لازمه مواردی چک بشه با دیدن یک عکس که نمیشه سریع مشکل و گفت گیاه موجود زنده هست مواردی قبلش باید بررسی بشه که در سوال پرسیدن بهش میرسیم

۱۴۰۲-۰۲-۱۷ ۱۵:۵۵:۴۵

کارشناس شماره ۲

وقتی گیاه ریزوم و ریشه نداره باید قسمت انتهای ساقه از نر سلامت چک بشه اگر نرم و پوسیده باشه یا داخل ساقه رگه های قهوه ای داشته باشه لازمه قارچکش استفاده بشه و اگر قسمت انتهایی سفت هست و رگه قهوه ای نداره گیاه رو از پرلیت خارج کنید و در یک شیشه آب جوشیده سرد شده قرار بدید تا ریشه دار بشه ساقه به شکلی در ظرف باشه که انتهای ساقه با انتهای رف در تماس نباشه

۱۴۰۲-۰۲-۱۷ ۱۵:۵۸:۲۳

سیما طاهری پور

تا کی تو شیشه آب جوش باشه زمانی که ریشه زد بزارم تو پرلیت؟

۱۴۰۲-۰۲-۱۷ ۱۹:۱۲:۵۰

کارشناس شماره ۲

زمانی که ریشه حدود ۴/۵ سانت رشد کرد به خاک منتقل کنید اول خاک سبکتر (ترکیب کوکوپیت، پرلیت و پیت ماس) بعد از ۶ ماه به گلدون بزرگتر با خاک مناسب که ورمی کمپوست هم داره انتقال بدید

۱۴۰۲-۰۲-۱۹ ۰۰:۲۱:۰۷

سیما طاهری پور

با تشکر چه کودهایی تو این مدت یا زمانی که به خاک منتقل میکنم بهش بدم در چه بازده زمانی؟

۱۴۰۲-۰۲-۱۹ ۰۷:۱۱:۱۰

کارشناس شماره ۲

قبل از انتقال به خاک فقط کود مایع که براتون لینکشو میزارم و بعد از انتقال به خاک تا ۱۵ روز کود ندید بعدش سه ماه یکبار هیومیک ماهی یکبار ریشه زا ماهی یکبار پتاسیم بالا بین کودها ۱۵ روز فاصله باشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature قطره مخصوص زامیفولیا
۱۴۰۲-۰۲-۲۰ ۰۰:۱۰:۰۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@