پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

آسوپیش بین

تعداد سوال: ۱

بدون برگ شدن نخل ماداگاسکار ویژه

تعداد بازدید ۲۵۹

سلام من گیاه ماداگاسکار دارم حدود ۶ ساله ساقه بزرگه و ظاهرا مشکلی نداره اما برگهاش همه ریختن و بدن برگه ، گاهی انگار برگ درمیاره اما به دو سانت نکشیده خشک میشه علت چیه ، البته این رو هم بگم حدود یکماهه جاشو عوض کردم نور غیر مستقیم داره توی تراس هست اما نور شدید نیست

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۲-۲۲ ۰۲:۰۹:۰۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر با سم حشره کش گیاه را سمپاشی کنید نخل ماداگاسکار گیاهی نور دوست است بهتر است گیاه حداقل نیمی از روز آفتاب مستقیم دریافت کند . نحوه ی آبیاری به چه صورت است؟

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) سم مالاتیون (Malathion) حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۲-۰۲-۲۲ ۰۸:۲۴:۱۳

آسوپیش بین

سلام مجدد لطفا بفرمایید چه نوع سمی یا برندی بگیرم ، و اینکه آبیاری هر زمان ببینم خشک شده خاکش ، یه چراغ cob ال ای دی گرفتم براش چون تو تراس نورش شاید واسش کمه

۱۴۰۲-۰۲-۲۲ ۰۸:۳۰:۲۷

کارشناس شماره ۱

لینک سموم را در کامنت قبلی براتون قرار دادم . نیازی به نور مصنوعی نیست همین که در تراس باشد و کمی آفتاب بررویش بتابد برایش کافی است . فقط با شروع فصل سرما باید گلدان را به داخل منتقل کنید . آبیاری را در اوقاتِ گرمِ روز انجام ندید بهتر است صبح زود یا شب انجام بدید . آیا تمام قسمتهای تنه ، سفت و محکم است؟

۱۴۰۲-۰۲-۲۲ ۰۸:۳۳:۵۲

آسوپیش بین

بله هر بار چک مبکنم اصلا شل نشده ضمن اینکه الان یکماه و اندی هست تو تراسه اما تغییری نکرده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۲-۲۲ ۰۸:۳۶:۵۶

کارشناس شماره ۱

اگر خاک گلدان مدتی است تعویض نشده بهتره اینکار را انجام دهید از ترکیب یک قسمت خاکبرگ و سه قسمت خاک کاکتوس استفاده کنید . در حین انجام اینکار ریشه ها را نیز چک کرده و از سلامت آنها مطمئن شوید . ۵ روز بعد از تعویض خاک ، آبیاری انجام شود .

۱۴۰۲-۰۲-۲۲ ۱۵:۴۴:۵۳

آسوپیش بین

سلام وقت بخیر متاسفانه قسمت پایینی گیاه من کاملا پوسیده ولی از بالا سالمه ایا میشه از اونجا برید و مجدد گذاشت ریشه داد؟ چطوری میشه اینکارو کرد داخل آب ریشه میده یا بذارمش توی خاک مستقیم ؟

۱۴۰۲-۰۳-۲۲ ۲۲:۱۴:۵۴

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر . ریشه دار کردن مجدد نسبتا کار سختی است . میتوانید قسمت سالم را جدا کنید ، هیچ لکه یا اثری از پوسیدگی یا لکه نباید در قسمت انتها داشته باشد . قلمه را یک الی دو روز بر روی روزنامه و در جایی خشک و سایه قرار بدید تا ته ان پینه ببندد ، قسمت پینه بسته نباید سیاه یا لک دار باشد و زمانی که انتهای قلمه پینه بست انرا در ماسه ی نرم و خشک ، بکارید و بعد از ۶ روز کمی آب دهید . مراقب باشید که آبیاری بسیار کم و در حد نمدار کردن خاک باشد . گلدان را در تراس و در هوای آزاد قرار دهید . اگر قلمه شروع به برگدهی کرد میتوان به ریشه دار شدن گیاه امیدوار بود .

۱۴۰۲-۰۳-۲۳ ۰۸:۴۰:۲۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@