پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فرانک اعرابی

تعداد سوال: ۲

تا شدن برگ ارکیده ویژه

تعداد بازدید ۶۵

سلام وقت بخیر، برگ ارکیده من از وسط تا شده و یه برگ دیگه هم کنارش داره لوله میشه، سه هفته پیش ریشه هاش رو چک کردم پوسیده ها رو جدا کردم و خاکش رو عوض کردم، هفته ای یکبار هم بهش آب میدم، علتش چی می‌تونه باشه و چکار باید براش کنم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۲-۲۲ ۲۱:۰۷:۱۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر .گرما یا نوسان دمای محیط ، آبیاری نادرست و آسیب دیدگی ریشه ها میتواند از مهمترین عوامل این مشکل باشد . گلدان را در محیطی خنکتر با تهویه ی خوب قرار بدید آبیاری را زمانی که بستر نسبتا خشک است انجام داده و برای تامین رطوبت برای گیاه جزیره بسازید . چون ریشه ها را هرس کرده اید فعلا مدتی به گیاه کود ندید و به محض اینکه ریشه های جدید را بر روی گیاه مشاهده کردید میتوانید کوددهی را با کودهای پتاس بالا و کو سه بیست شروع کنید . هر دو هفته یکبار از بهار تا اوایل پاییز کوددهی را انجام دهید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 12-12-36 کود NPK 20-20-20
۱۴۰۲-۰۲-۲۳ ۰۹:۲۶:۵۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر .گرما یا نوسان دمای محیط ، آبیاری نادرست و آسیب دیدگی ریشه ها میتواند از مهمترین عوامل این مشکل باشد . گلدان را در محیطی خنکتر با تهویه ی خوب قرار بدید آبیاری را زمانی که بستر نسبتا خشک است انجام داده و برای تامین رطوبت برای گیاه جزیره بسازید . چون ریشه ها را هرس کرده اید فعلا مدتی به گیاه کود ندید و به محض اینکه ریشه های جدید را بر روی گیاه مشاهده کردید میتوانید کوددهی را با کودهای پتاس بالا و کو سه بیست شروع کنید . هر دو هفته یکبار از بهار تا اوایل پاییز کوددهی را انجام دهید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 12-12-36 کود NPK 20-20-20
۱۴۰۲-۰۲-۲۳ ۰۹:۲۶:۵۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@