پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ساناز عباس پور

تعداد سوال: ۱

خشک شدن برگ فیکوس لیراتا ویژه

تعداد بازدید ۱۶۹

سلام وقت بخیر من از زمستون یک گیاه فیکوس لیراتا دارم که حدود یکماه هست برگ هاش یکم افتاده شدن نسبت ب روز اول و زیر برگ هاش لک های ریز و نقطه ای قهوه ای به شکل پراکنده دیدم بهش قارچ کش دادمو به برگهاش هم اسپری کردم... لک ها هنوز هست اما خب گیاه حالش خوب بود اخرین ابیاریش هم با هیومیک اسید کردم..اما الان ناگهانی دوتا از برگهاش، رگ برگهاش کاملا تیره و قهوه ای شده و نصف برگ خشک شده و کنده شدن و افتادن

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۲-۲۳ ۰۸:۴۷:۵۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . فیکوس ها به محیطی با نور زیاد و تهویه ی بسیار خوب نیاز دارند . اگر شرایط محیطی برای این گیاهان مناسب نباشد دچار مشکلات زیادی میشوند . گلدان را در کنار پنجره ی نورگیر قرار داده و حداقل دو سوم روز پنجره باز باشد .اگر پنجره کوچک است یا نور کافی نیست ، این گیاه در چنین محیطی از بین خواهد رفت . گلدان را در هوای آزاد و در محیطی سایه قرار دهید و آبیاری را زمانی که خاک نسبتا خشک بود انجام بدید. برای سلامت گیاه هر دو هفته یکبار با کود کلات آهن تغذیه شود . برگهای آسیب دیده را جدا کنید چون ترمیم نمیشوند . وجود نقاط قهوه ای یا نارنجی رنگ روی برگها میتواند بعلت آفت باشد که میتوانید با سم کنه کش گیاه را سمپاشی کنید سمپاشی را در داخل منزل و در معرض نور زیاد انجام ندید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور) کنه کش (آبامکتین)
۱۴۰۲-۰۲-۲۳ ۰۹:۳۳:۰۴

ساناز عباس پور

تعداد سوال: ۱

تهویه و رطوبت ونور خوبی داره...پشت پنجره هست و پنجره بیشتر روز باز هس دستگاه بخور سرد هم بیشتر روز روشن هست تو خونه....نمیدونم مشکلش از چی هست نور پشت پنجره هم غیرمستقیم و خوبه

۱۴۰۲-۰۲-۲۳ ۰۹:۴۱:۳۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

برای تامین رطوبت از روش جزیره استفاده کنید . استفاده از دستگاه بخور سرد در مدت زمان زیاد ، میتواند منجر به بیماری قارچی شود .

۱۴۰۲-۰۲-۲۴ ۱۱:۲۴:۲۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@