پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

آیدن

تعداد سوال: ۱

بیحالی و پژمردگی باباآدم ویژه

تعداد بازدید ۱۰۴

سلام دیروز تعویض خاک انجام دادم،خاک )خاک برگ، پرلیت،تفاله سبوس برنج ، ماسه،خاک چای،حالا تو گلدون جدید بشدت بیحاله،ضد تنش و شوک هم بهش دادم

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۲-۲۳ ۱۳:۱۲:۵۲

آیدن

امیدی بهش هست سرحال بشه؟

۱۴۰۲-۰۲-۲۳ ۱۳:۱۸:۱۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر حجم ریشه زمان تعویض زیاد بود؟ و قارچکش بعد تعویض دادید؟ و از چه ضد تنشی استفاده کردید؟

۱۴۰۲-۰۲-۲۳ ۱۳:۲۰:۳۶

آیدن

حجم ریشه زیاد،اولین آبیاری با قارچ کش،بعد دیدم بیحال شد امروز بهش ضد تنش دادم

۱۴۰۲-۰۲-۲۳ ۱۳:۲۵:۰۱

کارشناس شماره ۲

یکم رطوبت اطرافشو بالا ببرید میتونید از دستگاه بخور سرد استفاده کنید یا در حمام برا چند ساعت قرار بدید محیط شبیه گلخونه باعث میشه تنش جابجایی کمتر بشه اگر بعد از 48 ساعت این بیحالی بدتر بشه احتمال اسیب به ریشه وجود داره ولی معمولا تا 24/48 ساعت بعد جابجایی کمی بیحالی برگ رو داریم کاور کردن با پلاستیک شفاف که سوراخ برای جر یان هوا داره هم مناسبه فقط چون برگ گیاهتون بزرگه یکم تهیه اون سایز پلاستیک ممکنه سخت باشه

۱۴۰۲-۰۲-۲۳ ۱۳:۲۹:۲۷

کارشناس شماره ۲

از یک بند لطیف و نرم برای بستن برگ ها هم استفاده کنید میتونید یک چوب به عنوان قیم وسط گلدون به ارومی که ریشه اسیب نبینه قرار بدید و برگ ها رو بهش ببنیدید و منتر تغییرات باشید

۱۴۰۲-۰۲-۲۳ ۱۳:۳۰:۳۰

آیدن

این ضد تنش امیدی بهش هست؟ دمای اتاق هم ۲۷ درجه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۲-۲۳ ۱۳:۳۱:۲۳

کارشناس شماره ۲

بله ضد تنش بدی نیست اگر اسیب به ریشه وارد نشده باشه بله امید هست فقط رطوبت اطرافشو بالا ببرید اسپری پاشی کمک نمیکنه بخور سرد یا قرار دادن چند رف اب کنار گلدون بهتره

۱۴۰۲-۰۲-۲۳ ۱۳:۴۵:۴۹

آیدن

تشت بزرگ دارم آب میکنم توش گلدون میزارم داخلش به شکلی که ته گلدون با آب در تماس نباشه این خوبه؟ حموم بردن و جابجاییش سخته دستگاه بخور ندارم فقط میتونم تشت بذارم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۲-۲۳ ۱۳:۴۹:۵۰

کارشناس شماره ۲

بله تشت اب هم خوبه حتی در این حالت اگه چند ساعت اب با سطح زیر گلدون در تماس باشه اوکیه

۱۴۰۲-۰۲-۲۳ ۱۳:۵۶:۱۳

آیدن

امکانش هست تصاویر ارسالی من رو پاک کنید،؟از سمت خودم پاک نمیشه بخاطر بهم ریختگی خونه میگم.

۱۴۰۲-۰۲-۲۳ ۱۴:۳۴:۲۵

کارشناس شماره ۲

اجازه بدید به مدیر سایت اطلاع میدم پاک کنن

۱۴۰۲-۰۲-۲۳ ۱۵:۳۳:۳۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@