پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

میلاد محرری

تعداد سوال: ۸

سفیدک پدیلانتوس ویژه

تعداد بازدید ۱۸۱

سلام وقتتون بخیر. امروز موقع آبیاری متوجه چیزی مثل سفیدک روی چنتا از برگ های گیاهم شدم. ممنون میشم راهنمایی کنید 🙏

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۲-۲۶ ۱۹:۱۵:۳۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر از نزدیک با نور گوش چک کنید حالت پودر سفید رنگ هست یا مثل یم موجود ریز که شاخک هم داره و حالت پنبه ای مانند هست؟ این دوتا درمان متفاوت دارند

۱۴۰۲-۰۲-۲۷ ۱۴:۱۵:۲۱

میلاد محرری

حالت پودری هست

۱۴۰۲-۰۲-۲۷ ۱۴:۱۸:۲۹

کارشناس شماره ۲

بله این مشکل سفیدک پودری هست که نوعی قارچه برای کنترلش اول غبار پاشی اصلا انجام نشه گیاه رو به محیط پر نور بدون نور مستقیم افتاب منتقل کنید و دو نوبت به فاصله 7 روز سم پنکونازول که لینکشو براتون میزارم اسپری کنید و همزمان به شکل اب ابیاری بدید 2 هفته بعد از اخرین سم پاشی لازمه گیاهتون رو تقویت کنید براتون لینک تقویتی ها رو میزارم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature کود تقویت ریشه قارچ کش پنکونازول کود ارگانیک جلبک دریایی کود شیمیایی آمینه اسید
۱۴۰۲-۰۲-۲۷ ۱۴:۳۹:۳۴

میلاد محرری

ممنون از راهنمایی شما. من دو نوع قارچکش کاربندازیم و همینطور تیوفانات متیل دارم در حال حاضر. این دو نوع قارچکش نمیتونن کمکی کنن؟

۱۴۰۲-۰۲-۲۷ ۱۴:۴۷:۱۹

کارشناس شماره ۲

میتونید یک نوبت تیوفانات بزنید ولی این بیماری نیاز به قارچکش بر پایه مس داره مثل پنکونازول ، اکسی کلرور مس و بردوفیکس

۱۴۰۲-۰۲-۲۸ ۲۱:۰۳:۵۳

میلاد محرری

خیلی ممنونم. لطف کردید ?

۱۴۰۲-۰۲-۲۸ ۲۱:۱۴:۱۱

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۲-۰۳-۰۲ ۰۲:۰۶:۰۰

میلاد محرری

سلام وقتتون بخیر من دو نوبت با سم پنکونازول طبق فرمایش شما هم به صورت آبیاری هم اسپری این قارچ‌کشو برای گیاه استفاده کردم به فاصله ۷ روز اما مجدد الان میبینم اثراتش هست و دیدم چنتا برگ جدیدو هم درگیر کرده. نیاز هست که ادامه بدم سم پاشیو یا دوزشو بیشتر کنم؟

۱۴۰۲-۰۳-۱۳ ۱۰:۴۴:۱۸

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر بله نوبت سوم هم بزنید و عکسشو برام ارسال کنید

۱۴۰۲-۰۳-۱۳ ۱۶:۱۲:۳۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@