پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

Giti farmani

تعداد سوال: ۲

بازشدن و فاصله گرفتن برگ های سبکاس ویژه

تعداد بازدید ۱۱۳

سلام به کارشناس محترم حدود یک ساله ۲ تاسیکاس بزرگ گرفتم هردو شرایط یکسان دارن ولی یکیشون برگ های جدید داد که کاش نمیداد خیلی گلم رو زشت کرده بعدازون هم مدتیه برگ های سیکاس یه جوری از هم باز و فاصله دار شدن ممنون میشم علت و بفرمایید شرایط نگهداری : پشت پنجره جنوبی ابیاری تقریبا هر ۱۰ روز یکبار رطوبت با جزیره و ابپاشی

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۲-۲۷ ۱۴:۰۸:۳۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر از کود خاصی استفاده میکنید؟

۱۴۰۲-۰۲-۲۷ ۱۴:۳۲:۱۶

Giti farmani

سه بیست دادم فقط

۱۴۰۲-۰۲-۲۷ ۱۴:۳۴:۴۹

کارشناس شماره ۲

دقیقا یکی از دلایل رشد علفی همین سه بیست هست دیگه سه بیست ندید و به جای اون از کودهای فسفر بالا و پتاسیم بالا استفاده کنید سه بیست رشد علفی میده براتون لینک کودهای مورد نیاز سیکاس و میزارم اول هیومیک بدید یکم خاک اماده پذیرش کودبشه بعد فسفر و پتاسیم و اهن با فاصله 2 هفته از هم ماهی یکبار استفاده کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع آهن protect nature کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۲-۰۲-۲۷ ۱۴:۴۱:۵۰

Giti farmani

شرایط دوتا گیاهم یکیه چرا این بازو فاصله دار شده بعلاوه فقط یکبار سه بیست دادم عکس اونیکی سیکاس رو هم ارسال میکنم ببینید سوال دیگه ام درباره متوقف شدن پتوسم هست هیچ کاریش نکردم رشد خوبی داشت یهو متوقف شد الان حدود ۵ ماهه هیچ رشدی نکرده گلدونش مناسبه از نظر اندازه نور ابیاری کودهی همه منظم و بدون تغییر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۲-۲۷ ۱۴:۴۸:۴۴

کارشناس شماره ۲

ببینید شدت نور هم تاثیر داره در این حالت گیاهی که نور بیشتر دریافت میکنم کمتر حالت علفی میشه فعلا به هیچ کدوم سه بیست ندید اب رو بزارید ۲۴ ساعت در دمای محیط بمونه کلرش بپره املاحش ته نشین بشه بعد برای ابیاری استفاده کنید و عکس پتوس هم بفرستید چک کنم

۱۴۰۲-۰۲-۲۸ ۲۰:۵۳:۴۶

Giti farmani

ممنون از پاسخگوییتون درمجموع گلهای من با اینکه مراقبت های لازم رو انجام میدم رشد کمی دارند گاهی فک میکنم مصنوعی هستن بسکه ثابت و بدون رشد موندن انجیری انواع پتوس فیلندرون برگ عبایی پرنده بهشتی وووو کود و ابیاری و به موقع انجام میشه خاک و نور مناسب هم دارن به طور کلی توقف رشد گیاهان چه دلالیلی میتونه داشته باشه؟ اون جوونه های بالایی تو عکس پتوس شاید بگم ۴ ماهه همینجوری هستن

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۲-۲۹ ۲۲:۳۴:۳۰

Giti farmani

ضمنا یه عکس هم از فردوس میگیرم که برگ هاش کوچیک و لوله شدن جلو پنجره جنوبی بانور عالی فیلتر شده قرار داره ابیاری وقتی دو بند انگشت خاک خشک شده میدم کود هم از فسفر و پتاس استفاده میکنم زهکشی هم مناسبه و گل بعدی سیاوشه که باور بفرمایید ۲ ساله دریغ از یک برگ جدید یا یک سانت رشد گاهی واقعا از نامید میشم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۲-۲۹ ۲۲:۴۰:۱۵

کارشناس شماره ۲

کلا برای رشد خوب خاک مناسب که خاکی هست با زهکش بالا در دست که میگیرید و خیس میکنید حالت گلی نشه و نور خوب و تغذیه مناسب مهمه حتما مرتب به گیاهاتون کود بدید سه ماه یکبار هیومیک اسید ماهی یکبار کود ریشه زا ماهی یکبار کود برگدهی ماهی یکبار اسپری جلبک دریایی و به گیاهان برگ سبز دوماه یکبار کود اهن براتون لینک کودها رو میزارم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع آهن protect nature کود مایع هیومیک اسید protect nature کود ارگانیک جلبک دریایی
۱۴۰۲-۰۳-۰۲ ۰۲:۰۸:۴۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@