پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نازنين برادران

تعداد سوال: ۱

افتادگى برگها ویژه

تعداد بازدید ۱۴۰

سلام من اين گياه رو نزديك دوماه پسش خريدم برگهاش سرحال بود الان فتاده،خاك و گلدونش رو همون موقع عوض كرديم خاك بهكام برام ريخت،خيلى از گدان كرم مياد بيرون كه شبيه هزار پا هست كرم هاى كوچيك ميميرن اونا كه بزرگترن زنده و راه ميرن نميدونم كرم هست يا هزارپا بهم يه حشره كش داد كه رنگش صورتيه و گفت ٣ مرتبه موقع ابيارى بهش بدم،تا الان ٢ بار دادم ولى باز از خاكش ميان بيرون،تقريبا هر ١٢ روز بهش ٢ليوان اب ميدم البته قبلش خاكش رو با يه سيخ چوبى تست ميكنم كه اگه خيس باشه ندم،با پنجره شمالى نزديك ٣ ٤ متر فاصله داره و پرده حريرى كشيدست بخاطر ديد داشتن همسايه ها ولى پنجره رو هميشه نيمه باز ميذارم كه هوا بچرخه،چند روز اوردمش نزديك پنجره ولى بدتر شد،اين افتادگيه به مرور شد اينجورى نبود كه يهو برگهاش بيفته حالا چيكار كنم،خيلى اعصابم خورد ميشه ميبينمش، يه يوكا هم دارم برگهاش لول شده ،اون نزديك پنجره هست،ابيارىش هم مثل همينه فقط چون گلدانش كوچيكتره كمتر اب ميدم،من خاك همه گلدانهامو عوض كردم و بهكام برام ريختن از اون موقع ازش همشون كرم مياد بيرون😭

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۳-۰۲ ۱۷:۵۵:۲۰

نازنين برادران

اين روز اول هست كه خريدم و اون سم كش و اون يكى لكه قهوه اى كه از اول بود

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۳-۰۲ ۱۷:۵۸:۵۳

نازنين برادران

اينم يوكا هست كه برگهاش لول شده،فقط يه چيزه ديگه اولش كه تازه خاك رو عوض كرده بودم ابيارى كردم اب رو سطح خاك ميموند و كم كم ميرفت پايين

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۳-۰۲ ۱۸:۰۱:۰۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر گلدان فیکوس را به مدت ۴۵ دقیقه در ظرف آب قرار بدید به گونه ای که تا نیمی از گلدان در آب قرار داشته باشد . یوکا گیاهی بیرونی است انرا در تراس و در مکانی سایه قرار بدید و هرزمان خاک گلدان نسبتا خشک بود سیرآبش کنید. خاک سطح گلدان را کمی زیرو رو کنید تا اب راحتتر در خاک نفوذ کند . استفاده از سم را متوقف کنید . هزارپا و کرم خاکی به گیاه آسیب نمیرسانند . فیکوس را در مکانی پرنور با تهویه ی خیلی عالی قرار بدید. اگر شرابط محیطی مناسب نباشد دچار ریزش برگ و آسیب شده و گیاه از بین خواهد رفت.

۱۴۰۲-۰۳-۰۳ ۰۷:۱۶:۳۳

نازنين برادران

گذاشتمش نزديك پنجره بدتر شد باز بذارم همونجا؟ هزارپا و كرم بد نيست ولى تو خونه و رو فرشو همه جا پر شده ?

۱۴۰۲-۰۳-۰۳ ۱۵:۵۵:۲۱

کارشناس شماره ۱

عرض کردم برای گیاه مضر نیست اما اگر تعدادشان زیاده میتوانید با سم دیازینون انها را از بین ببرید . بله در کنار پنجره قرار بدید برگهای آسیب دیده یوکا را حذف کنید تا دوباره برگ بزند .

۱۴۰۲-۰۳-۰۳ ۲۱:۳۸:۳۳

نازنين برادران

ممنونم ازتون??

۱۴۰۲-۰۳-۰۳ ۲۱:۴۱:۴۹

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۲-۰۳-۰۴ ۰۹:۵۰:۱۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@