پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کلانتری

تعداد سوال: ۱

افتادن برگ فیکوس ویژه

تعداد بازدید ۲۰۷

سلام.فیکوس لیترا رو از بازار گل خریداری کردم. دو روز درمیون آب دادم، نورش خوبه، غبارپاشی کردم هر روز، بخور سرد هم روشن کردم چند ساعتی. حتی گلدونش رو هم، عوض نکردم. یکی از برگ هاش افتاد و پشت برگ داره قهوه ایی میشه.ممنون میشم بفرمایین چیکار کنم.

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۳-۰۳ ۱۷:۱۳:۴۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . آیا در زمان آبیاری خشکی خاک را تست کردید ؟

۱۴۰۲-۰۳-۰۳ ۲۱:۲۱:۵۸

کلانتری

بله. قبل از آبیاری، سیخ چوبی رو داخل خاک کردیم، سیخ خشک بود و سپس آبیاری کردیم. تقریبا دو روز آبیاری کردیم، تهران هستیم و فضای خونه گرم نیست.

۱۴۰۲-۰۳-۰۳ ۲۲:۱۹:۲۳

کارشناس شماره ۱

یکبار از قارچ کش استفاده کنید . و بعد گلدان را در محیطی با تهویه ی بهتر قرار دهید اگر شرایط به گونه ای است که در طول روز گیاه ساعاتی را در محیط کاملا بسته قرار دارد بهتر است گلدان را به تراس و در محیطی کاملا سایه قرار دهید البته حتما در اینصورت برایش جزیره بسازید . فعلا در داخل منزل از بخور استفاده نکنید .

۱۴۰۲-۰۳-۰۴ ۰۹:۴۹:۲۷

کلانتری

ممنون. چه نوع قارچ کشی استفاده کنیم؟ چند روز یک بار آبیاری کنیم؟ گیاه خوب میشه؟

۱۴۰۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۴۶:۲۴

کارشناس شماره ۱

برای آبیاری حتما باید خاک تست شود و آبیاری بستگی به دمای محیط نگهداری دارد ، و نمیتوان برای آبیاری روز مشخص کرد . هرگاه دو سوم خاک خشک بود گیاه را در این فصل سیراب کنید . لینک قارچ کش را برایتان میگزارم اما نکته ی خیلی مهم اینست کهاگر محیط نگهداری شما ، برای این گیاه مناسب نباشد استفاده از قارچ کش نمیتواند کمک زیادی بنماید و چون گیاه در محیط نامناسب قرار دارد به مرور از بین خواهد رفت . بهتره گلدان را به محیطی با نور زیاد و تهویه ی خیلی عالی و دمای یکنواخت قرار دهید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۲-۰۳-۰۴ ۲۳:۵۵:۵۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@