پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

خرسند

تعداد سوال: ۱

ریزش برگ، خشک شدن جوانه ها ویژه

تعداد بازدید ۲۵۷

سلام. وقت بخیر. گیاه بونسای من مدت زیادی برگریزی داشت، برگ های جوانش زرد می شد یا خشک می شد و می ریخت. هفته ای یکبار آبیاری می می کردیم و زمانی که برگ داشت روزانه کم البته غبار آب پاشی می کردیم. پرسیدم گفتن باید بهش کود آهن بدی. از یکی از شرکت های معتبر یه پودر به من دادن که ۱ گرم در نیم لیتر آب حل کن و به میزان متداولی که آبیاری میشه بهش بده. تقریبا از فردای اینکه کود رو دادم به گیاه، جوانه های کوچک سبزی که سر شاخه ها بود خشک شد، برگ های پایینی جوان زرد شد و ریخت و تقریبا چیزی از برگ هاش نمونده ولی ساقه ها سبز هستند و خشک نشدن. حالا چه کار کنم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۳-۰۳ ۲۰:۵۳:۴۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر علت شایع ریزش برگها افراط و تفریط در آبیاری و یا نور کم می‌باشد. چند وقته که این گیاه را دارید و آیا تابحال خاک گلدان تعویض شده ؟ آیا آب از ته گلدان خارج می شود؟

۱۴۰۲-۰۳-۰۳ ۲۱:۲۸:۰۶

خرسند

سلام. یک سال هست که دارمش. گلدونش رو عوض نکردم. بله آب از ته گلدون خارج میشه. الان بعضی از سرشاخه هاش جوانه خیلی کوچیکی هم داره.

۱۴۰۲-۰۳-۰۳ ۲۱:۳۳:۵۴

کارشناس شماره ۱

یک لایه از سطخ خاک بردارید و خاک تازه جایگزین کنید گلدان را در کنار پنجره ی نورگیر قرار داده و آبیاری را زمانی انجام دهید که خاک گلدان نسبتا خشک شده باشد و در این فصل گیاه را سیراب کنید . تا زمانی که خاک رطوبت دارد از آبیاری خودداری کنید . یکبار هم به گیاه هیومیک اسید بدید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۲-۰۳-۰۳ ۲۱:۴۰:۳۴

خرسند

چند سانت از روی خاک رو بردارم؟ و شیوه مصرف هیومیک اسید چه طور هست؟

۱۴۰۲-۰۳-۰۳ ۲۱:۵۲:۱۵

کارشناس شماره ۱

دو سانت . هیومیک اسید را طبق دستور روی بسته بندی استفاده کنید و بصورت آبیاری به گیاه دهید .

۱۴۰۲-۰۳-۰۴ ۰۹:۴۴:۵۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@