پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

میلاد محرری

تعداد سوال: ۸

دیفن کاملیا ویژه

تعداد بازدید ۱۳۱

سلام وقتتون بخیر گیاه من حالش تا همین دو سه روز پیش خوب بود. آخرین باری که آبیاریش کردم ( ۲ روز پیش) دیدم یه ذره از نوک برگاش زرد شده ( زرد شکننده) حدس زدم شاید یا کم آبی کشیده باشه یا رطوبت محیط کم شده بوده. اما سه روز بعد که میشه دیروز پنجشنبه که دیدمش حالت عجیبی شده بود یکی از برگاش یه حالت هاله ی زردی به خودش گرفته و یه برگ دیگه کناره ش نرم شده و یه برگ دیگه یه قسمت از نوکش. محل نگهداریش توی بالکن هست نور غیر مستقیم میخوره هوا خوب رد و بدل میشه. کنار سایر گیاهاست و کنارش هم ظرف آب قرار دادم. آبیاریشم با توجه به سایز گلدونش میانگین هر ۵ یا ۶ روز یکبار انجام میشه زمانی که حس کنم یک یا یک و نیم بند خاک نسبتا خشک شده. خاکش و گلدونشم فک میکنم یک ماه یا ۴۵ روز پیش عوض کردم. آخرین رسیدگی ها هم به این صورت بوده: ۲۸ اردیبهشت با آمینو اسید و قارچکش آبیاریش کردم. ۲۰ اردیبهشت همراه سایر گیاها اسپری پیشگیری کنه انجام دادم و ۱۶ اردیبهشت هم آبیاریشو با هیومیک اسید انجام دادم

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۳-۰۵ ۱۲:۴۳:۵۸

میلاد محرری

و تصویر بعدی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۳-۰۵ ۱۲:۴۸:۲۶

میلاد محرری

تصویر آخر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۳-۰۵ ۱۲:۴۹:۳۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . شما بیش از اندازه از کودها استفاده کرده اید و البته اگر خاک گلدان هم مناسب نباشد یا زهکشی گلدان به درستی انجام نشده باشد ، احتمال پوسیدگی ریشه یا خفه شدن ریشه وجود دارد . برای پیشگیری از هجوم کنه نیازی به سمپاشی نیست ، همینکه برگهای گیاه را همواره تمیز نگهداری و اجازه ندهید غبار روی گیاه بنشیند ، میتوانید از هجوم کنه پیشگیری کنید یا برای پیشگیری از قارچی شدن باید رطوبت و تهویه را کنترل کنید و نیازی به سمپاشی نیست . سمپاشی برای گیاهان خانگی زمانی تجویز میشود که گیاه بیمار باشد . بهر حال استفاده از کودها و سمها را متوقف کنید . برگهای آلوده را حذف کرده و گلدان را در محیطی قرار دهید که نوسان دما نداشته باشد . هیچگاه کودها و سمها را در زمانی که هوا گرم است استفاده نکنید زیرا میتواند باعث شوک در گیاه شود . اگر زهکش ته گلدان بسته است و یا آب به سختی از ته گلدان خارج میشود آنرا اصلاح کنید . اگر در ترکیب خاک گلدان کوکوپیت وجود داشته باشد باید اجازه بدید خاک گلدان بیشتر خشک شود و بعد گیاه را آبیاری کنید . هیچگاه غبارپاشی یا سایر روشهای رطوبترسانی را در زمانی که هوا خیلی گرم است یا نور شدید است انجام ندهید .

۱۴۰۲-۰۳-۰۵ ۲۱:۲۸:۲۶

میلاد محرری

ممنون از راهنمایی شما. فرمودید توی کود دهی به گیاه اشتباه کردم. لطف می‌کنید راهنماییم کنید چه کودهایی و با چه فاصله زمانی باید به این گیاه داده بشه؟ ( البته بعد از اینکه حال گیاه بهبود پیدا کرد)

۱۴۰۲-۰۳-۰۵ ۲۲:۱۵:۳۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

تا زمانی که گیاه در حال برگزایی است نیازی به کوددهی نیست . وقتی رشد گیاه متوقف شد البته آنهم در شرایطی که گیاه از نظر شرایط محیطی و خاک و سایز گلدان اوکی باشد ، میتوانید از بهار تا اواخر تابستان هر دو هفته یکبار گیاه را با کود کامل یا سه بیست تغذیه کنید . کوددهی بیش از اندازه علاوه بر اینکه ممکن است رشد گیاه را متوقف کند باعث آسیب دیدن گیاه نیز میشود .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20
۱۴۰۲-۰۳-۰۷ ۰۶:۰۸:۴۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@