پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

حسین

تعداد سوال: ۱

خشک شدن کاج مطبق ویژه

تعداد بازدید ۹۷

سلام من یک کاج مطبق دارم که در بالکن نگهداری میکنم و حدودا هر یک روز در میان به ان اب میدهم ولی متاسفانه در حال خشک شدن هست و نوک بسیاریش در حال خشک شدنه این گل ۲ ماه پیش خریداری کرده بودم باید چکارکنم که خراب نشه و اینکه آیا راهی هست که حال گیاه مثل اولش بشه؟ در ضمن اوایل که گرفته بودمش سه تا هزارپا داشت که الکل اسپری کردم و مردن

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۳-۰۶ ۰۷:۴۶:۰۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر بعد از اینکه بهش آب میدید آب از زیر گلدان تخلیه میشه؟

۱۴۰۲-۰۳-۰۶ ۱۶:۵۱:۲۴

حسین

تعداد سوال: ۱

سلام نه ابی خارج نمیشه

۱۴۰۲-۰۳-۰۶ ۱۶:۵۶:۱۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

یکی از مهمترین علت های خشک شدن همین هست بسته بودن زهکش گلدان باعث میشه خاک انتهای گلدان همیشه باتلاقی بمونه و گیاه در معرض پوسیدگی ریشه قرار بگیره . برای بررسی زهکش و سلامت ریشه گیاه رو از 48 ساعت قبل ابیاری کنید و بعد از 48 ساعت به ارامی گیاه رو از خاک خارج کنید دقت کنید ریشه رو نکشید که اسیب ببینه زهکش گلدان رو با دریل میتونید ایجاد کنید. اگر گیاه درگیر پوسیدگی ریشه بود لازمه قسمت های پوسیده جدا بشه و در محلول قارچکش ضدعفونی بشه ریشه باقی مانده و در خاک تمیز و بدون الودگی کاشته بشه.

۱۴۰۲-۰۳-۰۶ ۱۹:۱۶:۳۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@