پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

پریسا خانوم

تعداد سوال: ۱

لکه های قهوه ای تیره و شپشک ارد الود در برگ ها ویژه

تعداد بازدید ۱۴۰

سلام من ۲ماهه فیکوس خریدم حدوده ۳ متره اولا هفته ای یکبار اب میدادم حدود ۲تا ۳ تا ۱/۵ لیتری،کنتر میدادم اب از زیرش نمیومد بیرون و روند اب خارج شدنش خیلی ارومه یکی دوساعت بعد اروم اروم خارج میشه از دوهفته پیش دیدم لکه های حاشیه برگ ها هی داره بیشتر میشه،برگه های جدید بالا هم شپشک ارد الود زده ازبیرون اومدن دیدن چون نیلی نگران پوسیدگی ریشه بودم،فقط یه زره خاک و دادن کنار اولین ریشه که دیدن گفتن سالمه،همه ریشه ها معلوم نبود پر شته هم بود خاکش سم ایکون یه زره دادن بهش و رفتن اما من احساس میکنم باز لک قهوه ای داره میزنه درکل اومدن یه اسپری قارچ کش دکتر پلنت زدن و گفتن اردالودارو پاکنیم از برگ و اگه باز زد یک هفته دیگه دوباره اسپری فارچ کش بزنیم من خیلی نگرانم پوسیده باشه هنوز😔😔

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۳-۰۶ ۱۲:۴۵:۲۶

پریسا خانوم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۳-۰۶ ۱۲:۵۱:۲۲

پریسا خانوم

به اين ارد الودا بيشتر اسپري زدن و فرداش من پاكشون كردم از روي برگ

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۳-۰۶ ۱۲:۵۲:۵۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر بله گیاهتون چون ضعیف شده درگیر قارچ و افت باهم شده و علایم نشون میده که پوسیدگی در ریشه گیاه هم وجود داره لازمه ریشه ها بررسی بشه قبلش قارچکش کاربندازیم داشته باشید که جهت بررسی پوسیدگی نیاز میشه و خاک سالم اگر گیاه پوسیدگی ریشه داشته باشه باید قسمت های الوده و نرم جدا بشه قسمت باقیمانده ریشه حدود یک ربع در محلول قارچکش قرار بگیره و در خاک جدید و عاری از الودگی کاشته بشه اینطوری میتونید زهکش های گلدون هم چک کنید اگر کامل باز،نبود بیشتر کنید و کف گلدون از داخل اول یک لایه سنگ بریزید که اب راحتتر تخلیه بشه و بعد از کاشت اولین ابیاری هم با قارچکش باشه همزمان روی برگ ها هم یک نوبت قارچکش اسپری کنید

۱۴۰۲-۰۳-۰۶ ۱۶:۴۹:۵۶

پریسا خانوم

يعني اون يك ريشه كه ديدن كافي نبوده؟بايد كلا چك بشه؟ شما حايي رو ميشناسين كارشون خوب باشه انجام بدن خودتون انجام نميدين؟ تازه هم كلي هزينه كردم اومدن ديدن،واحب هست براش چك كردن تمام ريشه ها؟

۱۴۰۲-۰۳-۰۶ ۱۷:۱۸:۵۲

کارشناس شماره ۲

ببینید در حد بررسی ریشه سطح خاک که اصلا نمیشه نظر داد الان اگر ریشه پوسیدگی داشته باشه و رفع نشه کل گیاه از دست میره کیتونید یک کاری و انجام بدید هزینه اش هم کمتره ما یک امکان ویزیت تصویری داریم که با تماس در واتسپ انجام میشه و 20 دقیقه هست میشه من مراحل چ کردن و در تماس بگم خدمتتون و خودتون بررسیش کنید

۱۴۰۲-۰۳-۰۶ ۱۹:۰۴:۰۵

پریسا خانوم

براي انجامش بايد كل گياه رو از خاك در بيارم؟ خيلي بزرگه گلدونم تو خونه ميشه انجامش داد؟

۱۴۰۲-۰۳-۰۶ ۲۰:۵۵:۵۴

کارشناس شماره ۲

بله میشه اگر تا حالا اینکار و انجام ندادید میتونید از،امکان ویزیت تصویری ما استفاده کنید مرحله به مرحله بهتون میگیم چکار کنید برای اطلاع از شرایط ویزیت تصویری به واتسپ زیر پیام بدید ۰۹۱۸۳۱۶۱۰۲۸

۱۴۰۲-۰۳-۰۸ ۰۰:۰۸:۰۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@