پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

عبداله

تعداد سوال: ۱

علت ریزش برگ یاس هلندی ویژه

تعداد بازدید ۱۳۳

سلام دوستان من یه تعداد یاس هلندی دارم که بعد از این که گود ازت رو به صورت محلول پای گیاه ریختم یه تعداد دچار ریزش برگ شدن و شاخه های جوانم دچار پژمردگی شده البته قبل کود دادن روز قبلش ابیاری کرده بودم بعد و همچنین روز بعدش دوباره ابیاری کردم چون گیاه حالت کم ابی به خودش گرفته بود تعداد زیادی وضعیت مناسبی دارن اما تعدادی دچار ریزش برگ شددید شدن ( دم پرگ ها قهوه ای شدن) الان چه کاری باید انجام بدم برای جلو گیری از خشک شدن گیاه ممنون

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۳-۱۳ ۰۸:۱۲:۳۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر کود ازتتون چه نوعی بود سه بیست بود؟ و با چه دوزی استفاده کردید؟

۱۴۰۲-۰۳-۱۳ ۱۶:۱۰:۱۳

عبداله

اوره اندازه 3 استکان در یه اب پاش حدود 10 لیتری و اینکه حدودا 15 گیاه رو با این مقدار ابیاری کردم ممکنه دچار تنش سرمایی شده باشه ریشه ( چون ازت گرما رو جب میکنه به همین خاطر ) به همین خاطر این شکلی شدن؟ ایا راه درمانی وجود داره برا شون خیلی از شاخه هایی که قهوه ای شدن رو هرس کردم اما باز بعضی جوانه ها همن طور که تو عکس پیداس شروع به قهوه ای شدن کردن

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۳-۱۳ ۱۸:۱۱:۴۴

کارشناس شماره ۲

بله دقیقا بخاطر همون اوره هست اگر ریشه اسیب ندیده باشه که لازمه حتما از خاک خارج کنید و چک کنید میشه با هرس برگ های مشکل دار منتظر جوانه دهی دوباره باشید. اگر ریشه اسیب دیده باشه کنترل سختتره

۱۴۰۲-۰۳-۱۴ ۱۶:۳۶:۴۱

عبداله

محلول یا کودی وجود نداره که بشه از اسیب بیشتر جلو گیری کرد من تعدادی رو از خاک در اوردم تو اب قرار دادم ریشه مسکل جدی نداشت اما ساقه ها جوان رو به قهوه ای شدن رفتن و بیشتر اونایی که اسیب دیدن رو به سایه منتقل کردم چند عدد کامیلیا هم دچار همین مشکل شدن ولی در کل من زمانی رو انتخاب کردم که هوا ابری بود برا عجیب بود که دچار همچین مشکلی شد ایا ایجاد سایه بان میتونه کمک کنه به جلوگیری روند اسیب دیده گی یا خیر ایا اب یاری شدید رو پیشنهاد میدین یا نه یا مثل بالا گیاه ها رو از خاک خارج کنم و چند روز تو اب قرار بدم

۱۴۰۲-۰۳-۱۴ ۱۷:۲۶:۱۶

کارشناس شماره ۲

ببینید برای اون هایی که ساقه و ریشه لکه داره یا پوسیده کاری نمیشه کرد ولی اونایی که سالم هستن محلول پاشی امینو اسید کمی میتونه در کاهش تنش موثر باشه ولی کلا براشون دیگه اوره محلول پاشی نکنید از کودهای ایمن تر که گیاهسوزی کمتر دارن مثل جلبک امینو و کودهای پتاسیم و فسفر استفاده کنید

۱۴۰۲-۰۳-۱۶ ۰۰:۰۹:۳۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@