پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهرا صادقی پور

تعداد سوال: ۱

لطفا کمک کنید ویژه

تعداد بازدید ۱۱۷

سلام ببخشید من تقریبا یک ماهه فیکوس بلک خریدم دوتا برگ داده یکیش لوله شده و لولش باز نمیشه و هر دو برگ سبز در اومدن الان یکی دو روز هستشکه برگاش بی حال شدن و خم شدن و یکسری از برگاش از لبه هاشون مشکی و خشک شدن باید چیکار کنم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۳-۱۳ ۱۵:۵۴:۵۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر گیاه از نظر نور و تهویه چه وضعیتی دارد ؟

۱۴۰۲-۰۳-۱۴ ۰۷:۲۷:۰۱

زهرا صادقی پور

تعداد سوال: ۱

هر دو روز یکبار بهش اب میدم نورش نزدیک پنجرس ولی زیاد افتاب نمیخوره شبا هم یک لامپ سفید رو روشن میکنم تا صبح زیر همونه و منظورتون رو برای تهویه نمیفهمم ولی موقعیت مکانیش میشه گفت تقریبا نزدیک کولره

۱۴۰۲-۰۳-۱۵ ۰۹:۵۲:۴۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

این مقدار نور برای گیاه کم است . فیکوس به نور زیاد نیاز دارد . کمبود نور باعث تغییر رنگ برگها ، کوچک شدن برگها و ریزش برگها ، به مرور میشود . منظور از تهویه گردش هوای تازه در منزل است . گیاهان آپارتمانی نباید بطور مستقیم در معرض جریان هوای کولر قرار داشته باشند . برای آبیاری در این فصل اجازه بدید یک سوم خاک نسبتا خشک شود و بعد گیاه را سیراب کنید . گلدان را به کنار پنجره منتقل کنید تا نور و هوای بیشتری دریافت کند . بهتر است در زمان خرید گیاه با کارشناس مشورت نمایید و گیاهان را متناسب با محیطی که دارید خریداری نمایید . از بهار تا اواخر تابستان هر دو هفته یکبار با کود کلات آهن گیاه را تغذیه کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کلات آهن
۱۴۰۲-۰۳-۱۷ ۰۷:۱۳:۵۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@