پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ندا سامانی

تعداد سوال: ۱

قهوه ای شدن برگ لیراتا ویژه

تعداد بازدید ۱۵۷

سلام وقت بخیر من یه فیکوس لیراتا یک ماه و نیم خریدم از تهران اوردم همدان حالش خوب بود ولی الان یک هفتس برگاش داره قهوه ای میشه و چندتا برگم از دست داده،کود ۱۰ ۵۰ ۱۰ بهش دادم قارچ کش دکتر گاردن هم بهش دادم روی برگاهم اسپری کردم نورش خوبه تصفیه هوا هم خوبه پنجره ها در روز کلا باز هستن براش جزیره هم درست کردم میشه راهنمایی کنین چه کار دیگه ای باید براش بکنم

۱۴۰۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۴۸:۰۷

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس گیاه رو ارسال بفرمایید

۱۴۰۲-۰۳-۱۷ ۱۹:۵۶:۰۶

ندا سامانی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۳-۱۷ ۲۰:۰۰:۳۸

کارشناس شماره ۲

با توجه به علایم میتونه پوسیدگی ریشه وجود داشته باشه که در اون صورت نیاز به بررسی ریشه و قارچکش سیستمیک هست ولی قبل از اون بهم بگید سرعت گسترش علایم زیاد هست؟ و قارچکش چند نوبت اسپری شده؟ اون قسمت که قارچکش زدید لکه متوقف نشده؟

۱۴۰۲-۰۳-۱۹ ۰۱:۱۲:۳۵

ندا سامانی

تو ده روز این همه لک قهوه ای ایجاد شد ،قارچ کش دو دفعه زدم،نه احساس میکنم به لک ها اضافه میشه

۱۴۰۲-۰۳-۱۹ ۰۳:۰۶:۳۹

کارشناس شماره ۲

بله با این وضعیت پس لازمه ریشه بررسی بشه قبلش حتما قارچکش سیستمیک داشته باشید و ۴۸ ساعت قبل از اینکه گیاه رو خارج کنید ابیاری کنید تا تنش کم بشه بعد ۴۸ ساعت میتونید ازپشت گلدون ضربه بزنید گیاه اروم درمیاد وریشه رو چک کنید ببینید پوسیدگی،لهیدگی یا خشکی داره؟ اگر داشت قسمت پوسیده رو جدا کنید و باقیمانده ریشه رو در محلول قارچکش ضدعفونی کنید و گیاه رو در خاک جدید بکارید اگر پوسیدگی ریشه وجود داشته باشه لازمه خاک تعویض بشه

۱۴۰۲-۰۳-۲۰ ۱۵:۴۷:۲۲

ندا سامانی

ممنونم از پاسخگوییتون،گلدان هم لازمه سایزش تغییر کنه؟و اینکه بعد از تعویض چه کود و قارچ کشی تو چه مدت زمان بهش بدم

۱۴۰۲-۰۳-۲۰ ۱۶:۵۲:۲۹

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم سایز گلدون متناسب سایز ریشه هست اگر خواستید از ریشه ها عکس برام ارسال کنید چک کنم لینک قارچکش و کود هم میزارم تا یک ماه بعد از تعویض گلدون کود ندید اولین ابیاری بعد تعویض گلدون با قارچکش باشه شمارمو میزارم جهت ارسال عکس ریشه ۰۹۱۸۳۱۶۱۰۲۸

۱۴۰۲-۰۳-۲۲ ۰۰:۰۷:۲۱

ندا سامانی

تشکر فراوان?

۱۴۰۲-۰۳-۲۲ ۱۱:۵۱:۳۲

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۲-۰۳-۲۳ ۰۰:۴۴:۰۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@