پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مریم تنها

تعداد سوال: ۱

سلام اگلونما برفی رو حدود ۳ ساله خیلی دیر رشد و پژمردس ویژه

تعداد بازدید ۱۹۶

طی این سه سال اول برگهای قدیمی زرد میشد و می افتاد بعد برگ جدید در میاورد اصلا پر نشده و بعد کلی تحقیق و مشاوره ابیاری عوض کردم هیومیک اسید دادم و خاک سبک و گلدانش عوض کردم و برا اینکه پر تر نشون داده بشه یه قلمه دیگه خریدم و کاشتم کنارش ولی ‌طی این ۴-۳ سال نه پاجوشی زده نه حداقل پربرگ شده مغازه ها اگلونما پر میبینم خیلی دلم میسوزه

۱۴۰۲-۰۳-۱۹ ۱۳:۴۶:۱۸

مریم تنها

الان بعد تعویض گلدان و خاکش همه برگاش از ردیف پایین و چندتاش از وسط زرد شدن و همشون از حال رفتن حالت غش پیدا کردن راه درمانش چیه

۱۴۰۲-۰۳-۱۹ ۱۹:۰۷:۲۶

مریم تنها

ببخشید حال سانسوریام خوب نیست خواستم قسمت خودش بارگذاری کنم

۱۴۰۲-۰۳-۱۹ ۱۹:۲۵:۵۵

مریم تنها

نتونستم اگه ممکنه به ابنم

۱۴۰۲-۰۳-۱۹ ۱۹:۲۶:۵۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر عکس گیاهانتان را لطفا ارسال کنید

۱۴۰۲-۰۳-۱۹ ۲۳:۴۱:۴۱

مریم تنها

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۳-۲۰ ۰۶:۱۵:۵۶

کارشناس شماره ۱

سنگهای روی سطح خاک را رردارید و خاک را کمی زیر و رو کنید . اگر بافت خاک سنگین است باید خاک را تعویض و از خاک سبکتری استفاده کنید . خاکبرگ برای این گیاه مناسب است . از خاکهایی که حاوی کوکوپیت و پرلیت است استفاده نکنید . بعد از تعویض خاک گیاه را سیراب کنید . زهکشی گلدان هم باید به درستی انجام شده باشد اگر آب در ته گلدان جمع شود به مرور باعث پوسیدگی ریشه و آسیب دیدن گیاه میشود .

۱۴۰۲-۰۳-۲۰ ۰۸:۰۱:۳۲

مریم تنها

ممکنه ریشه اسیب دیده باشد!؟

۱۴۰۲-۰۳-۲۰ ۰۸:۰۴:۱۹

مریم تنها

یک لیتر

۱۴۰۲-۰۳-۲۰ ۰۸:۰۵:۲۶

مریم تنها

قارچ کش نیاز داره!؟ در صورت نیاز باید ریشه اغشته به قارچ کش کنم!؟ یا ریشه بخوابونم توی محلول قارچ کش!؟ و اینکه کود سه بیست و هیومیک اسید تهیه کردم چند بار بهش دادم ممکنه بخاطر اون باشه!؟

۱۴۰۲-۰۳-۲۰ ۰۸:۰۹:۴۱

کارشناس شماره ۱

به قارچ کش نیاز ندارد . بله کوددهی نادرست و بیش از نیاز گیاه ، به گیاه آسیب می رساند. برای آبیاری اجازه بدید بین دو آبیاری خاک گلدان نسبتا خشک شود و بعد آنرا آبیاری کنید .

۱۴۰۲-۰۳-۲۰ ۲۲:۳۰:۱۳

مریم تنها

ممنونم،میشه برا سانسوریا هم راهنماییم کنید دو سه سال پیش یه ابلق کراواتی خریدم سرحال و پر برگ دخترم شکوند چندتا برگاش رو دیگه برگ در نیاورد تا امسال یه برگ خیییلی باریک اندازه یه انگشت کوچیک بالا اومده راهکاری داره!؟ گلدان و خاکش عوض کردم و یه قلمه دیگه کاشتم کنارش توی تعویض گلدان لاب لای برگاش خاک ریخت قلمه جدید از پایین خشک شد و لکه سوختگی گرفت درمانی داره یا خیر!؟

۱۴۰۲-۰۳-۲۰ ۲۲:۳۷:۲۰

کارشناس شماره ۱

عکس سانسوریا را ارسال کنید

۱۴۰۲-۰۳-۲۱ ۰۸:۱۰:۴۴

مریم تنها

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۳-۲۱ ۰۸:۱۳:۳۲

مریم تنها

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۳-۲۱ ۰۸:۱۴:۰۵

کارشناس شماره ۱

با کود فسفر بالا و پتاس بالا هر دو هفته یکبار ، به تناوب تغذیه اش کنید . قلمه را از خاک در اورده و قسمت آسیب دیده را جدا کنید و در گلدانی کوچک بصورت جداگانه بکارید بعد که جوانه و ریشه دار شد میتوانید به گلدان اصلی منتقل کنید . و نکته ی دیگر اینکه قلمه ی ابلق جوانه هایش سبز میشوند .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36
۱۴۰۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۲۸:۰۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@