پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ریحانه شادمند

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ شفلرا ویژه

تعداد بازدید ۱۹۴

سلام وقت بخیر حدود دو ماه هست که گیاه شفلرا رو خریداری کردم،ولی از ماه دوم برگ هاش شروع به زرد شدن و ریختن کرده میشه علت و نحوه حل مشکل رو بفرمائید. هفته ای یکبار و حدود ۲-۳ پارچ ۱/۸ لیتری بهش آب میدم،گلدانش خیلی بزرگه چون...

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۳-۲۰ ۱۲:۳۵:۲۸

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر بعد از هر ابیاری اب اضافی از،زیر گلدان خارج میشه؟ سطح ساقه و پشت برگ ها برجستگی خاصی ندیدید؟

۱۴۰۲-۰۳-۲۰ ۱۵:۴۳:۵۵

ریحانه شادمند

هیچ آبی خارج نمیشه و برجستگی هم ندیدم. فقط برگها به این صورت خشک و زرد میشن

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۳-۲۰ ۱۵:۴۹:۴۷

ریحانه شادمند

میشه راهنمایی کنید باید چیکار کنم؟

۱۴۰۲-۰۳-۲۱ ۱۶:۵۴:۳۶

کارشناس شماره ۲

بله حتما ببینید اینکه آبی از زیر گلدون خارج نمیشه دو علت داره که هردو در وضعیت گیاه شما تاثیر داره یکی بسته بودن سوراخ های زهکش گلدون که باعث میشه خاک انتهای گلدون همیشه مرطوب بمونه و تهویه هوا برقرار نباشه و در نتیجه گیاه در معرض پوسیدگی ریشه قرار میگیره و یکی هم کم اب دادن هست گاهی با توجه به حجم گلدان مقدار کمتری آب میدید که همین باعث میشه همه ریشه ها آب دریافت نکنن و گیاه پژمرده بشه سوراخ زیر گلدونو چک کنید و بین دو ابیاری اجازه بدید یک سوم ارتفاع خاک گلدون خشک بشه بعد ابیاری کنید ولی هربار گیاه و سیراب کنید و مطمین بشید چند قطره اب اضافی از زیر گلدون خارج شده و گیاه رو در محیط پر نور به دور از تابش نور مستقیم قرار بدید یکماه این شرایط و رعایت کنید تغییری در روند گیاه دیدید از همین تاپیک اطلاع بدید

۱۴۰۲-۰۳-۲۲ ۰۰:۰۵:۱۷

ریحانه شادمند

خیلی ممنون از راهنماییتون حتما انجام میدم مواردی که ذکر کردید رو??

۱۴۰۲-۰۳-۲۲ ۰۰:۱۳:۴۰

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۲-۰۳-۲۳ ۰۰:۴۳:۰۵

ریحانه شادمند

سلام وقتتون بخیر من مواردی که کفتید رو رعایت کردم و مقدار آب گیاه روبیشتر کردم آب از زیر گلدان خارج میشه و تعداد برگ های زرد کمتر شده ولی همچنان گیاه لکه های قهوه ای و زرد روی برگ هاش داره یه سری حشرات سوسک مانندم اطراف گلدون پیدا میشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۴-۱۷ ۲۱:۴۷:۲۹

ریحانه شادمند

اینم عکس حشره

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۴-۱۷ ۲۱:۴۸:۱۴

کارشناس شماره ۲

بله با توجه به تعداد زیاد این افات بهتره خاک زو تعویض کنید این افات به ریشه خسارت میزنن و میتونن باعث پوسیدگی ریشه بشوند از خاک سالم و بدون خاک برگ استفاده کنید که عاری از تخم افات باشه

۱۴۰۲-۰۴-۱۸ ۱۰:۳۴:۲۶

ریحانه شادمند

درسته هیچ راه دیگه ای نداره چون گلدان خیلی سنگینه و تعویض خاک سخته

۱۴۰۲-۰۴-۲۳ ۱۸:۲۷:۰۸

کارشناس شماره ۲

میتونید برای گلدون های بزرگ گلدان رو بشکنید و تعویض خاک انجام بشه چون الم در اوردن ریشه در این سایز گلدون بسیار سخت هست

۱۴۰۲-۰۴-۲۳ ۲۱:۲۰:۲۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@