پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نجمه سادات

تعداد سوال: ۱

چروکیده شدن برگ های سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۱۶۰

من گیاه سانسوریا رو دو هفته هست که خریده ام، نور غیر مستقیم دریافت می کنه، فردای روزی که خریدمش داخل حمام برگهاشو شستم و آبیاری کردم و کود مایع خییییلی رقیق دادم تا الان، خاکش هنوز خیسه و من دیگه آب نداده ام، اما سه تا از برگ هایش از قسمت بالا، کاملا چروکیده شده و قهوه ای رنگ، باید چکار کنم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۳-۲۲ ۲۱:۰۱:۱۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر .گیاه دچار شوک شده است برگ آسیب دیده را جدا کنید و تا خاک گلدان خشک نشده از آبیاری مجدد خودداری کنید . اگر روند این آسیب در برگهای دیگر هم مشاهده کردید باید گیاه را از خاک خارج کنید .

۱۴۰۲-۰۳-۲۳ ۰۸:۲۹:۲۹

نجمه سادات

ممنونم از پاسخگوییتون، چون سه تا از برگ های دیگه اش همین مشکل را داشتند، گیاه را از خاک در آوردم، و در آب گذاشته ام تا به گلدان دیگری انتقال دهم..

۱۴۰۲-۰۳-۲۳ ۱۱:۵۴:۳۲

نجمه سادات

یک گیاه زاموفیلیا هم دارم که تازه دیده ام ساقه هایش قهوه ای شده اند، و چندتا از برگ هایش سوراخ، آن هم دچار همین شوک شده است؟

۱۴۰۲-۰۳-۲۳ ۱۲:۱۲:۲۷

نجمه سادات

یک گیاه زاموفیلیا هم دارم که تازه دیده ام ساقه هایش قهوه ای شده اند، و چندتا از برگ هایش سوراخ، آن هم دچار همین شوک شده است؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۳-۲۳ ۱۲:۴۶:۰۳

کارشناس شماره ۱

نمودار شدن لکه های سیاه روی ساقه ی زامیفولیا نوعی قارچ است اما به گیاه صدمه ی چندانی وارد نمیکند میتوانید یکبار از قارچ کش استفاده کنید و ابیاری و رطوبت را کنترل و تهویه ی محیط را مناسبتر کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide) قارچ کش پنکونازول
۱۴۰۲-۰۳-۲۴ ۲۲:۲۴:۴۸

نجمه سادات

سپاس فراوان از راهنماییتون، حتما در اسرع وقت قارچ کش را تهیه می کنم.

۱۴۰۲-۰۳-۲۴ ۲۲:۴۹:۳۷

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۲-۰۳-۲۵ ۰۷:۱۳:۱۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@