پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شبنم

تعداد سوال: ۱

چروکیده شدن سر ساقه ی بنت قنسول ویژه

تعداد بازدید ۱۱۷

سلام من یک گیاه بنت قنسول دارم که مدتیه که سر ساقه هاش (قسمت بالا) چروکیده شده از ۷ تا ساقه ۵ تاش چروکیده شده یکی دیگه هم داره چروک میشه فقط یکیش سالم مونده هنوز و من هرچی سرچ میکنم نمیدونم مشکل از کجاست..یبار اخیرا حواسم نبود روی قسمت ریشه ها آب ریختم ممکنه به خاطر قارچ باشه و با تعویض خاک و هرس کردن قسمت چروکیده و افزودن ضد قارچ درست بشه؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۳-۲۳ ۰۱:۲۰:۴۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . بنت قنسول به ابیاری متوسط نیاز دارد و باید حتما بین دو آبیاری خاک گلدان نسبتا خشک شده باشد. گیاه را از خاک خارج کنید و سرشاخه ها را تا جایی که آسیب دیده قطع کنید همچنین قسمتهای آسیب دیده ی ریشه را نیز جدا کنید .و مجددا گیاه را در خاک تازه کاشته و اولین آبیاری را با قارچ کش انجام دهید . این گیاه به محیطی با تهویه ی مناسب نیاز دارد و محیط نباید نوسان دما داشته باشد .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۲-۰۳-۲۳ ۰۸:۳۴:۱۳

شبنم

تعداد سوال: ۱

ببخشید من شاخه هاشو که کوتاه کردم ازش شیره بیرون نیومد میتونه نشونه بدی باشه یا ممکنه هنوز نجات پیدا کنه؟ ?

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۳-۲۴ ۱۱:۲۶:۱۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

بله متاسفانه اگر شیره بیرو نیامده گیاه در حال از بین رفتن است . میتوانید تا قسمتهای پایین ساقه را قطع کنید و ببینید که شیره از ان خارج میشود یا خیر ؟

۱۴۰۲-۰۳-۲۴ ۲۲:۲۲:۱۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@