پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

معصومه نعیمی

تعداد سوال: ۲

علت زرد شدن برگهای سیکاس وباز شدن وسط آن و فاصله گرفتن برگها ویژه

تعداد بازدید ۷۴۷۰

باسلام به استادعزیز من یک ماه پیش از گلفروشی یک نخل سیکاس خریدمهمون موقع گل فروش گلدان اون روعوض کرد بعد از اینکه به خونه آوردم یکی یکی برگهاش زرد شد الان دوتا از برگاش زرد شدن آیا تمام برگها زرد میشوند بعد اینکه پشت پنجره جنوبی قرار دارد وهنگام خشکی خاک بهش آب میدم وزیر گلدونیم خالی میکنم به تازگیم وسطش باز شده وبرگها از هم فاصله گرفتن میشه راهنماییم کنید آیا گلم کلا خراب میشه آخه شنیدم گل سیکاس درشهر اراک که ماهستیم نمیمونه واقعیت داره؟آخه خیلی دوسش دارم باتشکر.

۱۳۹۹-۰۸-۲۲ ۱۲:۳۶:۰۳

معصومه نعیمی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۲۲ ۱۲:۴۲:۰۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .سیکاس به مکانی با نور زیاد و آبیاری کافی و تهویه ی مناسب نیاز دارد .البته برگهای سیکاس زمانی که کامل میشوند از هم باز میشوند و مانند چتری در بالای تنه قرار میگیرند و این طبیعی است بهتر است برای تامین رطوبت گیاه برایش جزیره بسازید به اینصورت که داخل زیرگلدانی را از سنگریزه پر کنید و در آن آب بریزید بعد گلدان را روی سنگریزه ها قرار بدید به طوری که ته گلدان با آبِ داخل زیرگلدانی تماس نداشته باشه وآب فقط در زیرِ سنگریزه ها باشه .با این روش رطوبت گیاه بصورت یکنواخت تامین میشود . برای آبیاری هم بین دو آبیاری اجازه دهید کمی خاک گلدان خشک شود . میتوانید بهار و تابستان هر دو هفته یکبار از کود آهن برای تقویت برگها استفاده نمایید .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم .

۱۳۹۹-۰۸-۲۲ ۲۳:۰۸:۱۶

معصومه نعیمی

ممنون از راهنماییتون چند روزه که آفتاب نداریم وبارندگی هست امروز گلا برگها افتادگی پیدا کردن چه کارش بکنم بعدمیخاستم بدونم کی برگ میده؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۲۲ ۲۳:۱۵:۰۸

معصومه نعیمی

منزیر گلدون جزیره درست کردم.چرا یه سری برگاش چند روز پیش اینطوری شد؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۲۲ ۲۳:۱۶:۴۱

معصومه نعیمی

کلا افتاده شدن صبح بهتر بود کم کم اینطوری شدن

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۲۲ ۲۳:۲۴:۳۸

کارشناس شماره ۱

سنگهای روی سطح گلدون را بردارید و برام از سطح گلدون عکس بفرستید . خشکی نوک برگها میتونه بعلت نوسان دما و یا افراط و تفریط در آبیاری باشه

۱۳۹۹-۰۸-۲۲ ۲۳:۳۹:۲۲

معصومه نعیمی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۲۲ ۲۳:۴۳:۵۰

معصومه نعیمی

امروز آبیاری شده.

۱۳۹۹-۰۸-۲۲ ۲۳:۴۴:۳۱

معصومه نعیمی

ببخشید عکس خاک رو فرستادم ممنون میشم جوابمو بدین نگرانم سپاسگذارم از شماو کافه گلدونیا.

۱۳۹۹-۰۸-۲۳ ۱۹:۵۷:۰۷

کارشناس شماره ۱

بسیار خوب .حالا به جای اون سنگریزه ها , روی سطح خاک گلدان , خاک بریزید و دیگر آن سنگریزه ها را برروی خاک قرار ندهید .فعلا تا مدتی آبیاری را بصورت منظم انجام دهید .میتوانید از طریق همین تاپیک با ما در مورد سیکاس , در ارتباط باشید

۱۳۹۹-۰۸-۲۳ ۲۳:۲۵:۰۶

معصومه نعیمی

ممنون فقط اینکه چه خاکی بریزم واینکه میشه بهش کود بدم .

۱۳۹۹-۰۸-۲۴ ۰۶:۳۴:۳۱

معصومه نعیمی

ممنون میشوم زودتر جواب دهید

۱۳۹۹-۰۸-۲۴ ۱۲:۲۲:۰۸

کارشناس شماره ۱

میتونید یه خاک سبک بریزید مثلا ترکیبی از خاکباغچه و خاکبرگ و کمی ماسه ی نرم شسته شده , مناسب است . فعلا نیازی به کوددهی نیست .اما بهار به بعد هر دو هفته یکبار گیاه را با کود کلات آهن تغذیه نمایید .

۱۳۹۹-۰۸-۲۵ ۰۰:۲۴:۵۳

معصومه نعیمی

ممنون وسپاسگذارفقط اینکه دوتا سوال دارم اول اینکه گلم خراب نشده؟دوم اینکه چه کار کنم برگ دربیاره؟باتشکر از صبوریه شما??

۱۳۹۹-۰۸-۲۵ ۰۸:۳۵:۳۴

کارشناس شماره ۱

برای تحریک گیاه به برگزایی باید تمام برگها را قطع نمایید .بعد از قطع کردن برگها حدود یک الی دوماه (با توجه به فصل رکود ) طول میکشه تا برگهای جدید رشد کنند .

۱۳۹۹-۰۸-۲۵ ۱۱:۰۲:۲۴

معصومه نعیمی

ممنون ومتشکر??

۱۳۹۹-۰۸-۲۵ ۱۲:۲۴:۱۹

کارشناس شماره ۱

موفق باشید .

۱۳۹۹-۰۸-۲۵ ۱۲:۴۴:۳۱

معصومه نعیمی

سلام ببخشید که مزاحم میشم من سنگ ریزه ها رو برداشتم وجای آنها خاکی که فرمودید ریختم و آبیاری هم انجام دادم برگها خیلی رو به پایین افتادن وته ساقه برگها که در پیاز قراردارد زرد هستن الان که باز شدن و افتادن مشخص شده طبیعیه یا اینکه مشکل پیدا کردن با تشکر

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۲۶ ۱۲:۴۸:۰۱

کارشناس شماره ۱

قسمت غده ی گیاه سفت و محکمه یا کمی نرم شده ؟

۱۳۹۹-۰۸-۲۶ ۲۳:۳۱:۴۰

معصومه نعیمی

همش چک میکنم سفت و محکمه

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۲۷ ۰۵:۴۰:۳۹

کارشناس شماره ۱

علت افتادگی برگها میتونه تهویه ی نامناسب محیط و نوسان دمای محیط باشه .سیکاس هوای مانده و دم کرده ی اتاق را دوست نداره .بهتره روزانه با باز کردن پنجره ها به گیاه هوای تازه برسانید . در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟

۱۳۹۹-۰۸-۲۷ ۱۰:۰۱:۲۸

معصومه نعیمی

در هر بار آبدهی به اندازه ای آب میدم که مقداری از از ته گلدان خارج بشه و آب رو خالی میکنم اون زردیه انتهای ساقه طبیعی بود؟علت کمبود رطوبت یا روشن کردن بخاری نیست؟میخاستم برگها رو بزنم اما چون الان فصل رکود گذاشتم اسفند ماه این کا رو بکنم.

۱۳۹۹-۰۸-۲۷ ۱۰:۰۸:۴۷

کارشناس شماره ۱

بله خدمتتون عرض کردم نوسان دمای محیط هم میتونه باعث بروز این مشکل در برگها بشه .اگر گیاه نزدیک بخاری هستش گلدان را در فاصله ی دورتر قرار دهید .

۱۳۹۹-۰۸-۲۷ ۱۰:۱۷:۲۸

معصومه نعیمی

باشه ممنون

۱۳۹۹-۰۸-۲۷ ۱۰:۲۰:۵۳

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۳۹۹-۰۸-۲۸ ۰۲:۲۶:۳۵

معصومه نعیمی

سلام به کارشناس محترم گل سیکاس من همچنان داره بعضی برگ چه هاش زرد میشه بعد روشون لکه های قهوه ای دیدم علت این اتفاق چیهمن به خاطر فصل رکود وکمبود آفتاب گذاشته بودم اسفند ماه بزنمشون به نظرتون الان بزنمشون یا نه با تشکر

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۲۳ ۱۸:۳۱:۵۷

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .طریقه ی نگهداریتون در این مدت به چه صورت بوده ؟

۱۳۹۹-۰۹-۲۳ ۲۲:۲۶:۴۷

معصومه نعیمی

سلام وقت بخیر پشت پنجره جنوبیه و با خشک شدن خاک به اندازه ۳ سانت آبیاری میشه آب زیرش خالی میشه ولی بیشتر اوقات آفتاب نیست و هوا ابریه

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۲۳ ۲۲:۳۸:۴۱

معصومه نعیمی

سلام وقت بخیر پشت پنجره جنوبیه و با خشک شدن خاک به اندازه ۳ سانت آبیاری میشه آب زیرش خالی میشه ولی بیشتر اوقات آفتاب نیست و هوا ابریهوبهش یک هفته پیش کمی کود گرین مکس همراه با آب دادم

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۲۳ ۲۲:۴۱:۱۸

کارشناس شماره ۱

نور یکی از عوامل مهم برای رشد سیکاس هستش . آیا قبل از کوددهی برگها سالم بودند؟

۱۳۹۹-۰۹-۲۳ ۲۲:۴۵:۱۵

معصومه نعیمی

رنگ برگها سبز تیره نبود کمرنگ شده بودن ولی الان دیگه انگار خشک شدن چه کارکنم لطف میکنین راهنماییم کنین

۱۳۹۹-۰۹-۲۳ ۲۳:۰۰:۱۲

کارشناس شماره ۱

کود آهن نمیدادید ؟

۱۳۹۹-۰۹-۲۳ ۲۳:۰۱:۰۴

معصومه نعیمی

قبلا شاید یک ماه پیش بهش دادم کود مینرال تکسا همراه با آب

۱۳۹۹-۰۹-۲۳ ۲۳:۰۳:۵۸

کارشناس شماره ۱

فقط کود کلات آهن بهش مبدادید کافی بود .به کود دیگه ای نیاز نداره . بهر حال برگهایی که آسیب دیده اند دیگر به حالت اول برنمیگرند و باید قطع شوند .چون اینکار را تازه انجام دادید بهتره برای قطع دوباره ی برگها تا اواسط اسفند ماه صبر کنید .

۱۳۹۹-۰۹-۲۳ ۲۳:۱۰:۱۹

معصومه نعیمی

شما فرمودین تازه برگهارو قطع کردین من هیچ برگیرو هنوز قطع نکردم یک ماه پیش میخاستم قطع کنم شما فرمودین فصل رکود من ترجیح دادم که اسفند ماه قطع شون کنم این همون برگای قبلین پس به نظر شما قطع شون کنم ؟ کو کلات آهن چیه برام توضیح میدینهر دوتا کودهایی که بهتون گفتم آهن دارن

۱۳۹۹-۰۹-۲۴ ۰۷:۰۷:۵۶

معصومه نعیمی

همون برگای قبلیه اگه یادتون باشه خیلی وارفته شده بودن وافتاده بودن منتها سبز بودن من با نخ بستم جمشون کردم گفتم اسفند ماه میزنمشون که حالا اینطوری شدن

۱۳۹۹-۰۹-۲۴ ۰۸:۰۱:۳۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@